logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 25.04.2018
Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Częstochowa od 11°C do 22°C

108 zwodników rywalizowało w regatach Kacper Sailor
29.06.2015
W miniony weekend na porajskim zalewie odbyła się już trzecia edycja żeglarskich regat Kacper Sailo... Czytaj dalej »
Zmiana tras objazdowych linii nr 14, 17, 20, 30 i N2
29.06.2015
Od środy 1 lipca na okres około tygodnia, z powodu układania masy bitumicznej na ulicy Warszawskiej... Czytaj dalej »
Dwa lata więzienia za sterowanie łodzią "na podwójnym gazie"
29.06.2015
W sobotę, policjanci z SPP w Częstochowie skontrolowali jedną z łodzi na terenie zbiornika wodnego ... Czytaj dalej »
Pechowa niedziela dla wychowanków Włókniarza
29.06.2015
Rozgrywki pomiędzy miejscowym Startem a Orłem Łódź na torze w Gnieźnie nie były udane dla wychowanków Włókniarza. Oskar Polis oraz debiutujący na ligowych torach w tym sezonie Borys Miturski wystartowali w drużynie gości. Oskar wyjeż... Czytaj dalej »
Śmiertelny wypadek w gminie Kłomnice
29.06.2015
27 czerwca, około godz. 19:30 w miejscowości Śliwaków w gminie Kłomnice, kierowca skutera stracił nad nim panowanie i uderzył prosto w drzewo. Mężczyzna kierujący skuterem zginął na miejscu, a jego pasażer został ciężko ranny. Okoliczności i przyc... Czytaj dalej »
Pechowy Rajd Ypres
29.06.2015
Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber na długo zapamiętają Rajd Ypres. Impreza uznawana za jedną z najbardziej wymagających kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy okazała się surową lekcją dla ekipy LP Rally Team.Pierwsze kłopoty dopadły Łukasza Pieniążka i Ja... Czytaj dalej »
Niedzielny wieczór z Michałem „Majkim” Dworeckim
27.06.2015
Jutro o godz. 20:00 w Klubie Szafa Gra wystąpi od kilku lat związany z Częstochowską sceną muzyczną Michał „Majki” Dworecki. Jest on współzałożycielem i liderem rockowej formacji „Blood & Bones”. Pisze piosenki, wy... Czytaj dalej »
Dwa kolejne programy wspierające bezrobotnych
26.06.2015
Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie pozyskał środki Funduszu Pracy z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej na realizację dwóch programów łagodzących skutki bezrobocia i wspierających aktywizację zawodową. Pierwszy program pn. &bdquo... Czytaj dalej »
Agresywni uczniowie
26.06.2015
Co jakiś czas na ulicy przy naszej redakcji grają i śpiewają dwaj mężczyźni. Mają rozłożony futerał, gdzie jesli ktoś chce może wrzucić parę groszy. Nie robią oni nic złego i raczej nikomu nie przeszkadzają. Dziś się to zmieniło. Dosłownie przed chwilą 5... Czytaj dalej »
Zmiana organizacji ruchu w okolicach ul. Warszawskiej
26.06.2015
Od dnia 1 lipca ponownie będzie zamknięta ul. Warszawska na odcinku od skrzyżowania od Ronda Trzech Krzyży do wiaduktu nad al. Wojska Polskiego. Objazd będzie wyznaczony ulicami: Biedrzyńską, Wały Dwernickiego poprzez nowowybudowane ronda w rejonie ul. W... Czytaj dalej »
Wytworzono już prawie 13 mln watogodzin (13 MWh) energii
26.06.2015
Mija drugi miesiąc od startu akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a przez to pomocy potrzebującym z Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza. Między 25 kwietnia a 25 czerwca w akcji wzięło udzi... Czytaj dalej »
Wolontariusze poinformują o zmianie terminu 12. Nocy Kulturalnej
26.06.2015
"12. Noc Kulturalna - wpisz datę do kalendarza"  - jutro pod takim hasłem odbędzie się akcja przygotowana przez wolontariuszy 12. Nocy Kulturalnej. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi częstochowian na zmianę terminu wydarzenia, które ko... Czytaj dalej »
AZS najprawdopodobniej rozpocznie sezon meczem z mistrzem Polski
26.06.2015
PlusLiga ogłosiła już terminarz sezonu 2015/2016, będzie on rozegrany w innej formule, niż poprzednio. Zrezygnowano bowiem z rozbudowanej w fazy play-off, która potrwa bardzo krótko - drużyny z sąsiednich miejsc, np. 1-2, 3-4 itd. zagrają o... Czytaj dalej »
Kolejne występy z cyklu „Performance Art”
26.06.2015
Jutro o 19:00 w Cafe Belgu będzie można zobaczyć na scenie Magdalenę Kmiecik, Ewę Powroźnik, Małgorzatę Sętowską oraz Cezarego Chojnowskiego. Performance „Nie: agresji, przemocy, terroryzmowi” Magdaleny KmiecikWydarzenie odnosi się do najbard... Czytaj dalej »
Nieodpowiedzialni rodzice zostaną ukarani
26.06.2015
Wczoraj, około godz. 18:30 pracownica GOPS przyszła skontrolować jedną z żareckich rodzin, z którą od dłuższego czasu próbowała się bezskutecznie skontaktować. Drzwi otworzyła jej pijana matka. W środku mieszkania pracownica GOPS zastała r&... Czytaj dalej »
Pikniki, imprezy, atrakcje - zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską
26.06.2015
Piękna pogoda zachęca do wyjścia na łono natury, a imprez plenerowych nie zabraknie. Noc Świętojańska w Mstowie, Słowiańska Noc Zakochanych w Koziegłowach, Święto Śląska w Koszęcinie, Dni Blachowni, Dni Gminy Janów, Dni Żarek, Dni Gminy Poraj, Gru... Czytaj dalej »
O swojej nowej powieści opowie Aleksander Wierny
26.06.2015
We wtorek 30 czerwca o godz. 18:00 w Cafe Belg odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Wiernym. Opowie on o swojej najnowszej powieści "Krew i Strach". Jest to horror, którego bohaterem jest tępiciel wampirów. Traktuje on zabijanie w... Czytaj dalej »
Poszukiwany 42-latek dał się złapać we własnym domu
26.06.2015
Wczoraj, podczas patrolu koziegłowscy policjanci odwiedzili miejsce, gdzie mogła przebywać osoba poszukiwana przez myszkowski sąd.Po wejściu do domu mundurowi zobaczyli odpoczywającego w łóżku poszukiwanego przez myszkowski sąd, mieszkańca gminy K... Czytaj dalej »
Jest Odkryciem Roku?! Przekonajcie się sami
26.06.2015
Nastrojowe kompozycje, alternatywny folk i americana, a do tego głęboki, niski i szorstki wokal, to wszystko usłyszymy dziś w Cafe Belgu, za sprawą młodego artysty Daniela Spaleniaka. Daniel tworzy od 16 roku życia, jego płyta „Dreamers” zost... Czytaj dalej »
Promocja książki o miłości, poświęceniu i nadziei
25.06.2015
Jutro, o godz. 17:00 w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się promocja książki pt. "Wystarczy kochać. Karol zmienił nasze życie". Autorami książki są Jadwiga Bilska i Paweł Bilski, którzy przedstawiają historię rodziny wychowującej dziecko z Zesp... Czytaj dalej »
Rozpoczęcie dwudniowego Forum Inicjatyw Partnerskich
25.06.2015
Dziś w częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym rozpoczęło się dwudniowe Forum Inicjatyw Partnerskich, połączone z konferencją podsumowującą 2,5-letnią działalność Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.Biorą w nim udział osoby, instytu... Czytaj dalej »
Od 1 lipca to firma SITA będzie wywozić śmieci
25.06.2015
Biuro Gospodarowania Odpadami Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. informuje, że od 1 lipca 2015 r. wykonawcą:- usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych i nieruchomościach, ... Czytaj dalej »
"Kulisz Trio" wystąpi jutro przy LO im. H. Sienkiewicza
25.06.2015
"Kulisz Trio"- zespół stworzony przez Adama Kulisza wystąpi jutro o godz 18:00 w III Alei Najświętszej Maryi Panny – przy LO im. H. Sienkiewicza. Zespół jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Trio zagrało na wielu f... Czytaj dalej »
Siedmiu zatrzymanych kibiców
25.06.2015
7 osób zostało zatrzymanych zaraz po rozegranym 20 czerwca meczu piłki nożnej, pomiędzy klubami RKS Raków-Częstochowa a Pogoń Siedlce. Usłyszeli oni zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.Pięciu z nich usłyszało zarzuty... Czytaj dalej »
O przeciwdziałaniu zmianom klimatu w Rudnikach
25.06.2015
Jutro w godz. od 11.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudnikach zaparkuje mobilne centrum edukacyjno-informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Autobus wyposażony jest w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w ... Czytaj dalej »
Podsumowanie kampanii NEFROTEST
25.06.2015
Dzięki akcji NEFROTEST w Częstochowie 14,6 % (50 osób) spośród przebadanych, dowiedziało się, że ich wyniki odbiegają od normy. Może to oznaczać, że rozwija się u nich choroba nerek. Po wstępnych badaniach przesiewowych zostali oni skierowa... Czytaj dalej »
Dr Korneliusz Wiatr wybrany Człowiekiem Roku Powiatu Oleskiego
25.06.2015
Dr Korneliusz Wiatr został wybrany Człowiekiem Roku Powiatu Oleskiego. To zaszczytne wyróżnienie przyznali mu czytelnicy "Nowej Trybuny Opolskiej" w uznaniu jego zasług dla życia kulturalnego Olesna i regionu. Dr Wiatr oprócz pracy na stano... Czytaj dalej »
Złapani na gorącym uczynku
25.06.2015
Wczoraj, około północy mieszkańcy ul. Zapolskiej w Częstochowie powiadomili policjantów o niepokojących odgłosach dochodzących z okolicy sklepu znajdującego się na tej ulicy. Policjanci z komisariatu III Policji w Częstochowie szybko pojawi... Czytaj dalej »
Najtrudniejszy rajd przed Ekipą LP Rally Team
25.06.2015
W najbliższy weekend Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber zakończą czerwcowy maraton, którego zwieńczeniem będzie start w Rajdzie Ypres uważany za jedną z najtrudniejszych asfaltowych imprez w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy.Częstochowsko-poznań... Czytaj dalej »
Sukces uczniów z Gimnazjum nr 22
25.06.2015
Uczniowie Gimnazjum nr 22 im. Marii Skłodowskiej-Curie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Finansów "Finansoaktywni. Misja: Podatki". Głównym celem konkursu jest pokazanie w przystępny sposób relacji pomię... Czytaj dalej »
Drugi Piknik z HSC już w sobotę
25.06.2015
W nadchodząca sobotę o godz. 13:00 rozpocznie się drugi Piknik z HSC. Podobnie jak w poprzednim roku organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy wybiorą się na obiekt Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.Zap... Czytaj dalej »
Zagrają koszykarze z różnych pokoleń
25.06.2015
27 czerwca o godzinie 12.30 w częstochowskie Hali Polonia już po raz drugi spotkamy się na międzypokoleniowym meczu AZS-ów reprezentujących KU AZS Politechnika Częstochowa. Dzięki inicjatywie Daniela Pełki, obecnie gracza Polonii Bytom, a w przesz... Czytaj dalej »
W weekend do Blachowni
24.06.2015
Zapraszamy w ostatni weekend czerwca na Dni Blachowni. Największą atrakcją imprezy będzie występ zespołu Lady Pank oraz Donatana & Cleo. Źródło: www.blachownia.pl  ... Czytaj dalej »
Ostatnie wolne miejsca na warsztaty teatralne dla młodzieży !
24.06.2015
Teatr im. A. Mickiewicza zaprasza na warsztaty teatralne dla młodzieży, które rozpoczną się 27 czerwca.Poprowadzą je:Iwona Chołuj (improwizacja) Bartosz Kopeć (elementarne zadania aktorskie)Agnieszka Łopacka (wiersz, pozawerbalne środki ekspresji)... Czytaj dalej »
Gimnazjum nr 3 z Częstochowy wśród najlepszych szkół w województwie śląskim
24.06.2015
W poniedziałek, 22 czerwca 2015r. w auli Uniwersytetu Śląskiego odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera z nauczycielami, którzy mieli w ostatnich 4 latach pracy najwięcej laureatów Wojewódzkich Konkurs&oacut... Czytaj dalej »
X
Sport
Utrudnienia w ruchu związane z Biegiem Częstochowskim
Kolejny sparing Włókniarza na SGP Arenie!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy