logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Częstochowa od -5°C do -2°C

W czwartek na placu Biegańskiego
28.04.2014
Piknik Europejski z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się na pl. ... Czytaj dalej »
Teatralna scena zamieni się w radio
28.04.2014
Na nadchodzący weekend Teatr im. A. Mickiewicza zapowiada premierę, która sprawi, że teatr z... Czytaj dalej »
1000 pierwszych dni dla zdrowia
28.04.2014
Konferencja, która odbędzie się we wtorek 29 kwietnia w sali sesyjnej częstochowskiego magis... Czytaj dalej »
Na głębinie
28.04.2014
Islandzki dramat "Na głębinie" zostanie dziś, w poniedziałek 28 kwietnia pokazany w ramach DKF-u "Rumcajs". Projekcja zaczyna się o 18:00 w Klubie "Politechnik" (al. Armii Krajowej 23/25."Islandzcy rybacy wypływają na połów w mroźną pogodę. Na mor... Czytaj dalej »
SPORT: SIATKÓWKA. Nowy, większościowy udziałowiec AZS-u Częstochowa
28.04.2014
36-letni częstochowianin Tomasz Górski został nowym, większościowym akcjonariuszem Klubu Sportowego AZS Częstochowa Sportowa Spółka Akcyjna - poinformowano na stronie klubu. Nowy, większościowy współwłaściciel zapowiedział, że ma zam... Czytaj dalej »
Częstochowskie sportowe talenty w programie „Fortum dla Śląskich Dzieci”
28.04.2014
Częstochowa dołączyła do programu stypendialnego „Fortum dla Śląskich Dzieci”, którego celem jest wsparcie młodych mieszkańców Śląska będących często w trudnej sytuacji życiowej, w rozwoju ich pasji i zainteresowań. Akcja realiz... Czytaj dalej »
Europejski Piknik
28.04.2014
10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej świętujmy 1 maja na pl. Biegańskiego. Będzie festyn z licznymi atrakcjami!Jest to zarazem druga z tegorocznych imprez cyklu "Aleje - tu się dzieje"  ... Czytaj dalej »
Złote Gody
28.04.2014
20 małżeństw świętowało dziś jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jedna para przeżyła wspólnie 60 lat. Życzenia jubilatom tradycyjnie złożyli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Rafał Bednarz - informuje Biur... Czytaj dalej »
Jutro, we wtorek o 16:00 w Klubie Politechnik
28.04.2014
Popatrzmy na zmagania pragnących zakwalifikować się na FAMĘ do Świnoujścia. ... Czytaj dalej »
Jak dawać drugie życie?
28.04.2014
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku nie mają już wątpliwości i zachęcają do podpisywania oświadczeń woli. Wszystko za sprawą udziału w kampanii społecznej pod hasłem "Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania". Właśnie za sprawą... Czytaj dalej »
183 interwencje
28.04.2014
Przez trzy dni - od piątku do niedzieli - dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkańców miasta 183 telefoniczne zgłoszenia z wnioskami o interwencje. Ponadto funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmowali własne działania, by zape... Czytaj dalej »
Dni Otwarte ZS ZDZ - będzie sporządzanie koktajli
28.04.2014
ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŻARKACH Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (Żarki, ul. Sosnowa 2) organizuje DNI OTWARTE. Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 maja w godz. 9:00-13:00. W programie m.in.: zapoznanie z ofertą kształcenia, zwiedzanie s... Czytaj dalej »
Częstochowa jeździ do Solparku
28.04.2014
Mieszkańcy Częstochowy oraz okolicznych miejscowości coraz częściej korzystają z szerokiego wachlarza usług Parku Zdrowia i Rozrywki – Solpark Kleszczów. Największym zainteresowaniem cieszą się wodne atrakcje oraz odnowa biologiczna.W naszym ... Czytaj dalej »
Quadem po pijanemu
28.04.2014
35-latek jeździł quadem, mając w organizmie prawie 2 promile - informuje kłobucka Policja.Tylko w sobotę kłobuccy policjanci zatrzymali do kontroli 4 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych tuż po godzinie 3. w miejscowości Cza... Czytaj dalej »
Etno Gaude Mater - dzień pierwszy
28.04.2014
Cykl imprez "Etno Gaude Mater" rozpoczyna się dziś, w poniedziałek 28 kwietnia o godz. 15:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury.Pierwszy dzień jest poświęcony Bułgarii. W programie są warsztaty wykonywania martenic: czerwono-białych włóczkowych gałgank... Czytaj dalej »
ZDROWIE. W walce z rakiem jajnika
28.04.2014
8 maja został uznany za Międzynarodowy Dzień Raka Jajnika. Symbolem dla tej choroby jest turkusowa wstążeczka i na pewno zobaczymy ją w tym dniu u niejednej osoby solidaryzującej się z chorymi, a także dbającymi o to, by informacja o chorobie, jej profil... Czytaj dalej »
Policja zatrzymała organizatora pielgrzymki do Watykanu
28.04.2014
W minioną sobotę policjanci z Częstochowy zatrzymali 56-letniego mężczyznę - organizatora pielgrzymki do Watykanu - informuje Policja. Jak wskazują wstępne ustalenia policjantów, już kilka miesięcy temu mężczyzna podjął się organizacji wyjazdu do ... Czytaj dalej »
SPORT: SPEEDROWER. Porażka na inaugurację Ekstraligi
28.04.2014
Inauguracja Drużynowych Mistrzostw Polski za nami. Ekipa Lwów Unimot Częstochowa nie dała rady w Ostrowie Wielkopolskim tamtejszemu PKS-owi Wiraż i uległa 91:69. Liderem naszej ekipy był Robert Bandosz, zdobywca 15 punktów z bonusem - infor... Czytaj dalej »
Na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata
28.04.2014
Na zaproszenie organizatorów festiwalu Wszystkie Mazurki Świata "Rzeczypospolita Kolberga 2014" gościli w miniony weekend Roman Kryst wraz z małżonką Grażyną Łoś. wśród 70 wystawców z różnych krajów prezentowali na Targ... Czytaj dalej »
SPORT: SPEEDROWER. Dobry wynik juniorów Lwów w Świętochłowicach
28.04.2014
W minioną sobotę na torze OsiR Skałka w Świętochłowicach odbyła się inauguracja indywidualnej oraz drużynowej rywalizacji w Mistrzostwach Juniorów Okręgu Południowego. Świetne wystepy zanotowali reprezentanci Lwów Unimot Częstochowa - inform... Czytaj dalej »
Ze zjazdu motocyklistów
28.04.2014
Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty w sobotę 26 kwietnia przybył do Częstochowy. Zgromadził miłośników tej formy rekreacji z całego kraju. Było to zarazem oficjalne rozpoczęcie sezonu.Motocykliści wjechali na Jasną Górę w paradzie. Tu wzięli udzia... Czytaj dalej »
Brodka przyjedzie
28.04.2014
Głosowanie zakończyło się w ten weekend. W ramach Red Bull Tour Bus Brodka przyjedzie do Częstochowy. W rywalizacji o jej koncert byliśmy na wysokich pozycjach cały czas, choć inne miasta deptały nam po piętach. Ostatecznie okazało się jednak, że oddaliś... Czytaj dalej »
O twóczości Artura Grottgera
28.04.2014
Echa powstania styczniowego i wątki częstochowskie w twórczości Artura Grottgera będą tematem kolejnej Gawędy Historycznej w Willi Generała. Opowie o nich dr Juliusz Sętowski.Prelekcja rozpocznie się w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstocho... Czytaj dalej »
Akcja "Nocny tramwaj"
28.04.2014
W godzinach nocnych z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę strażnicy miejscy przeprowadzili działania „Nocny tramwaj” - informuje częstochowska Straż Miejska.Akcja miała zapewnić spokój w środkach komunikacji miejskiej, a także uja... Czytaj dalej »
Zginął grotołaz
28.04.2014
  O śmierci 30-letniego speleologa z Łodzi w jaskini „Wierna” w Ostrężniku (gmina Niegowa) informuje myszkowska Policja Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 17:00. Jaskinia na co dzień zamknięta jest dla grotołazów. W ten week... Czytaj dalej »
Akcja "Trzeźwe przewozy"
28.04.2014
Dzisiaj od godziny 4.00 śląscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami, a także samochodami ciężarowymi przewożącymi towary. Chodzi o to, by ujawnić jak największą liczbę kierujących pod wpływem alkoholu pojazdami... Czytaj dalej »
Po rocznicy
25.04.2014
Niesamowitym "Riders on the Storm" i innymi jeszcze działaniami artystycznymi ugościli nas rocznicowo gospodarze Galerii Groovy & Spa Relax (ul. Małopolska 49). To przedziwne miejsce istniejące dokładnie od 3 lat, aspirujące słusznie do tego, by być ... Czytaj dalej »
Najlepsze zdjęcia z Cyberfoto
25.04.2014
Rozstrzygnięty został XVII Międzynarodowy Konkurs Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2014. Dziś o 18:00 otwarto pokonkursową wystawę i podano wyniki.Jury w składzie: przewodniczący Krzysztof Jurecki, krytyk i historyk fotografii oraz artyści fotograficy - Jo... Czytaj dalej »
Dozór dla podejrzanego o rozbój
25.04.2014
Mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju zatrzymali policjanci z Myszkowa - informuje Policja.Do rozboju doszło w nocy z wtorku na środę w Myszkowie na ul. Sikorskiego. Oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na mężczyznę. Na... Czytaj dalej »
Zwłoki w stawie
25.04.2014
Policjanci z Myszkowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 45-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono dzisiaj w stawie przy ul. Granicznej. Zwłoki zaważyła przypadkowa spacerowiczka - informuje Policja.Dzisiaj nad ranem do oficera dyżurnego myszkows... Czytaj dalej »
„Bańki Miłości”
25.04.2014
Plac Biegańskiego wypełniły dziś „Bańki Miłości”. Impreza odbyła się z okazji obchodzonego 25 kwietnia Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.Wydarzenie pod honorowym patronatem prezydenta Częstochow... Czytaj dalej »
W rocznicę zbrodni katyńskiej
25.04.2014
Uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy zbrodni katyńskiej jutro, w sobotę 26 kwietnia odbędą się na Cmentarzu Kule. Organizatorami są: Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Częstochowie i Urząd Miasta Częstochowy.Program jest następujący: 12:00 - msz... Czytaj dalej »
"Profilaktyka a Ty"
25.04.2014
Gala programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" połączona z premierą spektaklu edukacyjno-profilaktycznego "Sekret" w wykonaniu częstochowskiej grupy PaT odbyła się dziś w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Po raz pierwszy PaT... Czytaj dalej »
Obchody kanonizacji Jana Pawła II
25.04.2014
Spotkania, koncerty, wystawy oraz inne wydarzenia towarzyszące kanonizacji papieża Jana Pawła II zaplanowano na najbliższe dni w Częstochowie.O jednym z nich - piątkowym spotkaniu w Ratuszu upamiętniającym VI Światowe Dni Młodzieży oraz uroczystość nadan... Czytaj dalej »
Konkurs Wiedzy o Katyniu
25.04.2014
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Katyniu „W tablicach katyńskich pamięci zapisane” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych podsumowano w Urzędzie Miasta Częstochowy.Konkurs składał się z dwóch etapów. W marcu odbyły się ... Czytaj dalej »
X
Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy