logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Częstochowa od -5°C do -2°C

SPORT: SPEEDROWER. Zwycięstwo na inaugurację DMO
14.04.2014
Inauguracja sezonu 2014 za nami. W sobotę na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a odbyło się pierwsz... Czytaj dalej »
Chwila świątecznego nastroju
14.04.2014
W Centrum Handlowym Auchan w Częstochowa - Poczesna wystąpiły: w sobotę - zespół KGW Choroni... Czytaj dalej »
SPORT. Z 13. kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej
14.04.2014
Drugi tydzień rewanżowej rundy rozgrywek ALPN przyniósł nam odpowiedzi na kilka pytań dotyc... Czytaj dalej »
Dziś w Myszkowie akcja "Prędkość"
14.04.2014
W ostatnim przedświątecznym tygodniu nie warto się spieszyć, tym bardziej, że w Myszkowie ruszyła akcja "Prędkość". Potrwa do 22:00, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z ja... Czytaj dalej »
Ponad 18 kg "lewego" tytoniu
14.04.2014
W miniona środę policjanci z Komisariatu II przeprowadzili kolejną wspólną akcję z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Urzędu Celnego w Częstochowie. Efektem było ujawnienie prawie 18,5 kilograma nielegalnie posiadanego tytoniu w dwóch czę... Czytaj dalej »
Dwa zarzuty
14.04.2014
Zarzuty spowodowania wypadku drogowego w ruchu lądowym oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał funkcjonariusz, doprowadzony 11 kwietnia do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie - informuje Policja.Dla przypomnienia: 22 marca około godz. 12.3... Czytaj dalej »
Najazd poetów na Częstochowę
12.04.2014
W sobotę, po raz pierwszy w tym roku, załopotały w mieście charakterystytczne flagi akcji "Aleje - tu się dzieje". Od 18:00 w "Carpe Diem Klubie" (II Aleja 29), a dwie godziny wcześniej w ośrodku "Gaude Mater" (ul. Dąbrowskiego 1) zrobiło się gwarno za s... Czytaj dalej »
Kolejny raz czekamy na motocyklistów
12.04.2014
W ten weekend - zjazd, lecz w ostatni weekend kwietnia ponownie spodziewamy się motocyklistów w Częstochowie. Ściślej - w ostatnią sobotę, kiedy to odbędzie się impreza, jedna z tych, które rozpoczynają sezon motocyklowy w kraju. Tym razem ... Czytaj dalej »
Kabaretowa improwizacja w "Karpiu"
11.04.2014
Kolejną porcję zabawy zapowiada kabaret Teatr Improwizacji TDI, który w niedzielę 13 kwietnia ma wystąpić w Carpe Diem Klubie (II Aleja 29). Zabawa polega na tym, że to publiczność dyktuje warunki skeczu: a więc gdzie się ma dziać akcja, kto będzi... Czytaj dalej »
Zlot motocyklistów i pielgrzymka karawaningowa
11.04.2014
Sporego ruchu pojazdów możemy się spodziewać w weekend w okolicach Jasnej Góry. Wszystko za sprawą imprez, których uczestnikami będą zmotoryzowani.W sobotę o 18:00 rozpoczynają swe jasnogóskie spotkanie motocykliści - uczestni... Czytaj dalej »
Jeszcze jedna wystawa
11.04.2014
O wystawie wotów od Jana Pawła II otwieranej jutro, w sobotę 12 kwietnia na Jasnej Górze pisaliśmy już, nie będzie to jednak jedyna otwierana tego dnia wystawa. Na 17:00 zaplanowano otwarcie wystawy "Rzemiosło w Hołdzie św. Janowi Pawłowi I... Czytaj dalej »
Msza za zmarłego dyrektora
11.04.2014
Uroczysta msza św. łacińska za Zygmunta Hassę, byłego dyrektora Filharmonii Częstochowskiej zostanie odprawiona jutro, w sobotę 12 kwietnia o godz. 19:00 w Archikatedrze. Celebrować ją będzie ks. prof. Kazimierz Szymonik. Oprawę muzyczną zapewni ch&oacut... Czytaj dalej »
Pieśń pasyjna w sanktuarium leśniowskim
11.04.2014
Koncert pieśni pasyjnych w niedzielę 13 kwietnia odbędzie się w Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Wykonawcami będą finaliści Regionalnych Przeglądów Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach. Początek o godz. 17.30. W... Czytaj dalej »
Leszek Binert uhonorowany medalem
11.04.2014
Za długoletnie zaangażowanie na rzecz środowiska nauczycielskiego w Częstochowie medalem Merentibus został uhonorowany Leszek Binert. Przyznany przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka medal wręczył dziś przewodniczący Rady Miasta Zdz... Czytaj dalej »
10-lecie Medycznego Studium Zawodowego
11.04.2014
Medyczne Studium Zawodowe w Częstochowie obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji w budynku szkoły przy ul. Brzezińskiej zorganizowano uroczystość jubileuszową - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.Podczas spotkania z udziałem władz miasta, przedstawi... Czytaj dalej »
Wsparcie dla usuwania azbestu, modernizacji systemów grzewczych i instalacji kolektorów
11.04.2014
Na wczorajszej sesji radni uchwalili wysokość wsparcia finansowego, jakiego miasto udzieli mieszkańcom usuwającym azbest ze swoich budynków, modernizującym systemy grzewcze lub montującym kolektory słoneczne - informuje Biuro Prasowe magistratu.De... Czytaj dalej »
Usłyszymy trzech Waglewskich
11.04.2014
Rodzina Waglewskich - czyli Fisz, Emade i Wojciech Waglewski wystąpią podczas czerwcowego Częstochowskiego Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka Off - podało właśnie miasto.... Czytaj dalej »
Inwestycje drogowe w Żarkach i Jaworzniku
11.04.2014
Dwie umowy na realizację robót drogowych podpisał we wtorek burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisał dwie umowy na realizację robót drogowych. W ciągu najbliższych miesięcy nowe nawierzchnie zyskają ul. Astrów, Kąkoli, Różan... Czytaj dalej »
Rowerem po gminie Olsztyn
11.04.2014
W niedzielę 13 kwietnia na drodze Olsztyn-Biskupice odbędzie się dwunasta edycja Ogólnopolskiego Wyścigu Na Czas. Wyścig zaliczany jest do Challenge 2014 - informuje Monika Kosielak z Urzędu Gminy Olsztyn.Wydarzenie pod patronatem Tomasza Kucharsk... Czytaj dalej »
Weekend z modą
11.04.2014
Weekend z modą zapowiada Galeria Jurajska. 12 kwietna Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011, prowadząca program „Projektanci na start” na FOX Live oraz projektantka Viola Piekut od 13:00 będą szukać kandydatek do popularnego konkursu S... Czytaj dalej »
Śmierć na torach
11.04.2014
Do śmiertelnego potrącenia przez pociąg 65-letniego częstochowianina doszło wczoraj po południu - informuje Policja.Około godz. 16:40 na torach kolejowych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania ulic Wały Dwernickiego i gen. Fieldorfa Nila na torach... Czytaj dalej »
Uczczono pamięć pomordowanych
11.04.2014
Hołd poległym w Katyniu, Twerze i Charkowie oddali dziś, w 74. rocznicę zbrodni katyńskiej częstochowianie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.Uroczystości odbyły się na placu Katyńskim. Przy tablicy memorialnej i „dębach pamięci” częstoc... Czytaj dalej »
Przeciwni likwidacji połączeń kolejowych
11.04.2014
Częstochowski samorząd domaga się przywrócenia połączeń kolejowych na trasie Częstochowa-Lubliniec - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Radni przyjęli stanowisko w tej sprawie na czwartkowej sesji. W stanowisku skierowanym do władz Wojew&oacut... Czytaj dalej »
Zderzenie z pociągiem
11.04.2014
Około 5:40 na przejeździe kolejowym w Bolesławcu (gm. Przyrów) doszło dziś do zderzenia renaulta scenic z pociągiem osobowym relacji Włoszczowa - Częstochowa. Auto zostało na torach, gdy opuściły się automatyczne zapory. Kierowca zdążył z niego uc... Czytaj dalej »
Wyjechali do... piły tarczowej
11.04.2014
Sygnał o tym, że w wieżowcu przy ul. Starzyńskiego czuć dym, otrzymali wczoraj przed południem strażacy. Po przyjechaniu na miejsce stwierdzili, że na jednym z pięter są prowadzone prace konserwacyjne przy użyciu piły tarczowej. Zagrożenia nie było, alar... Czytaj dalej »
Na piątkowe popołudnie i wieczór
11.04.2014
Pół dnia minęło. Pomyślmy o przyjemniejszym spędzeniu drugiej połówki. Oto kilka pomysłów.* Pierwsza wystawa twóczości osób niewidomych "Na oślep" dziś, w piątek 11 kwietnia odbędzie się w Filharmonii Częstochowskiej (u... Czytaj dalej »
Wykorzystała sen sąsiadki
11.04.2014
Myszkowscy policjanci zatrzymali 26-letnią kobietę, która okradła sąsiadkę. Wykorzystując sen seniorki, ukradła z jej mieszkania laptopa - informuje myszkowska Policja.Oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży mieszkaniow... Czytaj dalej »
Andrzej Gołota w Częstochowie
11.04.2014
Do Częstochowy przyjechał Andrzej Gołota. Wczoraj spotkał się z uczniami częstochowskich szkół, dziś postanowił odwiedzić najmłodszych pacjentów Miejskiego Szpitala Zespolonego, a jutro będzie gościem honorowym gali bokserskiej - informuje B... Czytaj dalej »
Studenci z nagrodami
11.04.2014
8 i 9 kwietnia w Katolickim Uniwersytecie w Rużomberku (Słowacja) odbył się 11 Konkurs Interpretacji Muzycznej Študentská umelecká činnosť. Wśród 53 uczestników reprezentujących uczelnie z Czech (Hradec Kralove), Niemie... Czytaj dalej »
Koparka, glukoza - lista absurdalnych gadżetów polityków
11.04.2014
Politycy lubią być medialni i pokazać coś, co przemawia do wyobraźni. I dlatego wręczają sobie na otwartych spotkaniach rozmaite idiotyczne gadżety, jakby zdzieciennieli lub przejmowali pomysły z telenowel. A to jakiś sztuczny penis, a to kroplówk... Czytaj dalej »
Sesja z najlepszym polskim panczenistą
11.04.2014
Zbigniew Bródka był gościem honorowym czwartkowej sesji Rady Miasta. Złoty medalista igrzysk olimpijskich w Soczi podziękował za wsparcie i podkreślił swój związek z Częstochową.Najlepszy polski panczenista dziękował władzom miasta za gości... Czytaj dalej »
W sobotę będzie się można pozbyć odpadów, z którymi jest problem
10.04.2014
W sobotę 12 kwietnia do poszczególnych dzielnic miasta przyjedzie Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych (MPZOP).Mieszkańcy będą mogli przynieść do niego odpady komunalne takie jak: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetl&oa... Czytaj dalej »
Karaoke ze Skibą
10.04.2014
Dziś od godz. 21:00 w Carpe Diem Klubie (II Aleja 29) finał czwartkowego konkursu karaoke za marzec. Szczególny, bowiem gościem specjalnym będzie KRZYSZTOF SKIBA z zespołu Big Cyc. Wstęp wolny.... Czytaj dalej »
POD NASZYM PATRONATEM: Dobry wieczór kawalerski
10.04.2014
W połowie maja częstochowianie będą mieli okazję zobaczyć na scenie Filharmonii Częstochowskiej przedstawienie "Dobry wieczór kawalerski". Spektakl w doborowej obsadzie aktorskiej jest komedią, w której oprócz dobrej zabawy jest takż... Czytaj dalej »
Wystawa wotów od Jana Pawła II
10.04.2014
Wystawę wotów Jana Pawła II dla Jasnej Góry przygotowano w Sali Rycerskiej. Zostanie otwarta w najbliższą sobotę 12 kwietnia.Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, są wśród nich dary wotywne przywiezione i przekazane przez J... Czytaj dalej »
X
Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy