logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 20.10.2017
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Częstochowa od 9°C do 15°C

Pożar w zakładzie przetwórstwa odpadów
24.03.2014
Do pożaru w zakładzie przetwórstwa odpadów doszło dziś, w poniedziałek 24 marca w Zrę... Czytaj dalej »
"Moralność pani Dulskiej" na Światowy Dzień Teatru
24.03.2014
Przedstawienie "Moralność pani Dulskiej" będzie najnowszą premierą Teatru im. A. Mickiewicza. Zapow... Czytaj dalej »
SPORT: PIŁKA NOŻNA. Wymęczone zwycięstwo
24.03.2014
Skra Częstochowa pokonała w sobotę u siebie drużynę Piasta Strzelce Opolskie 1:0 (0:0). Bramka ustal... Czytaj dalej »
SPORT: PIŁKA NOŻNA. Remis z liderem
24.03.2014
Piłkarska drużyna Rakowa Częstochowa w sobotę zremisowała u siebie 2:2 (2:0) z drużyną Chrobry Głogów. Obie bramki dla Rakowa strzelił Dawid Retlewski. Fot. Waldemar Deskawww.waldemardeska.pl  ... Czytaj dalej »
Posiadał narkotyki
24.03.2014
Zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi usłyszał w miniony weekend 23-letni częstochowianin zatrzymany pod jedną częstochowskich dyskotek - informuje Policja.W piątkowy późny wieczór policjanci zwalczający przestępczość narkotykow... Czytaj dalej »
"Trzeźwe Przewozy"
24.03.2014
Policyjną akcję "Trzeźwe Przewozy" prowadziła wczoraj od godz. 4:00 do 8:00 częstochowska drogówka. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących różnego rodzaju pojazdami. Efekt tej akcji to ujawnienie 5 nietrzeźwych kierujących.Skontrolowan... Czytaj dalej »
SPORT: HALOWA PIŁKA NOŻNA. Ajaks Cup
24.03.2014
I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej "Ajaks Cup" dla zawodników rocznika 2004 i młodszych rozegrano w niedzielę na Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4. Popatrzmy, jak wyglądały zmagania młodych piłkarzy. Rozgrywki wygrała d... Czytaj dalej »
Zwycięzcy nie było
24.03.2014
Nie przyznano pierwszej nagrody w tegorocznej edycji konkursu dobrej piosenki w ramach Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Kolejne zdobyli natomiast: II - Piotr Zubek z Warszawy, a III - Małgorzata Biniek z Kalisza, Małgorzata Chruściel z Rzeszowa i Nikola Wa... Czytaj dalej »
Policja podsumowała weekend
24.03.2014
Marcowy, wypadkowy weekend - takimi słowami określa miniony weekend częstochowska Policja. Dwa wypadki drogowe, gdzie dwie osoby zostały ranne, 48 kolizji drogowych oraz zatrzymanych 14 nietrzeźwych kierowców - oto jego bilans.21 kwietnia około go... Czytaj dalej »
Przeciw wypluwaczom gum
24.03.2014
Wypluwanie gum do żucia było przedmiotem akcji Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego z cyklu "Kultura nie boli". Akcje takie "Plastyk" organizuje, by piętnować wulgarne i chamskie zachowania. Okazją jest Pierwszy Dzień WiosnyGumy do ż... Czytaj dalej »
Dziś, w poniedziałek w "Rumcajsie"
24.03.2014
Na dzisiejszy, deszczowy poniedziałek kolejny seans filmowy ma DKF "Rumcajs". Projekcja jak zwykle odbędzie się w "Politechniku" (al. Armii Krajowej 23/25). Początek o 18:00.Wyświetlony będzie włoski film obyczajowy "Wielkie piękno", trwający 142 minuty.... Czytaj dalej »
Po akcji "Zero tolerancji"
24.03.2014
Straż Miejska w sobotę w rejonie ulic: Ogrodowa, Katedralna i Piłsudskiego przeprowadziła kolejne działania „Zero tolerancji”.Chodził o podejmowanie interwencji w przypadkach spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecania i zaniecz... Czytaj dalej »
Stawianie na rozwój
24.03.2014
Dwudniową konferencję „Stawiamy na rozwój” poświęconą całożyciowemu poradnictwu zawodowemu i planowaniu kariery organizują Zespół Szkół im. W. Andersa oraz Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowi... Czytaj dalej »
Testy dla kandydatów na młodych siatkarzy
24.03.2014
  Exact Systems Norwid Częstochowa - klub, który od wielu lat z powodzeniem szkoli młodzież, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w siatkówce w kategoriach młodzików, kadetów i juniorów, wychowawca licznych repre... Czytaj dalej »
Wykład profesora Vetulaniego
24.03.2014
Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne "Wieniawa" organizuje wykład w ramach Wszechnicy Długoszowej pod tytułem "Dlaczego myślimy i jak nasz umysł prowadzi na manowce?".Wygłosi go profesor nauk przyrodniczych, neurobiolog, psychofarmakolog, biochemik,... Czytaj dalej »
Witanie wiosny na dachu fabryki
24.03.2014
Strażnicy miejscy interweniowali w piątek wobec dwóch nieletnich kobiet, które pierwszy dzień wiosny postanowiły przywitać na dachu nieczynnego zakładu przy ul. Ogrodowej. Dziewczyny weszły na teren prywatny zakładu, a następnie przedostały... Czytaj dalej »
Wystąpił Goran Karan
22.03.2014
Goran Karan - wokalista, juror chorwackiej edycji programu Idol i uczestnik Eurowizji dał w późne piątkowe popołudnie koncert w Filharmonii Częstochowskiej. wielokrotnie nagradzany artysta o charyzmatycznym głosie wykonywał piosenki w klimacie ciep... Czytaj dalej »
Kompostowni może nie być
22.03.2014
Po spotkaniu z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem wiceprezes grupy Remondis w Polsce Marek Gębski zapowiedział złożenie przez firmę wniosku o zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej związanej z planami budowy kom... Czytaj dalej »
W sobotę 22 marca - We Love Paris Musique
22.03.2014
Dla większości Paryż kojarzy się z i wieżą Eiffla, Napoleonem, winem, serami. Jest też stolicą mody… Można tak wymieniać bez końca. Tego wieczoru przybliżymy Wam to magiczne miejsce. - zapowiadają organizatorzy dzisiejszej, sobotniej imprezy "We L... Czytaj dalej »
Po akcji "Prędkość"
22.03.2014
Częstochowska drogówka brała wczoraj udział w akcji "Prędkość", której celem było ujawnianie kierowców poruszających się po drogach za szybko. Działania trwały cały dzień. Mundurowi ujawnili skontrolowali 120 pojazdów, ujawnia... Czytaj dalej »
Co robić dziś wieczorem
22.03.2014
Drugi dzień pierwszego wiosennego weekendu piękny, żal zostawać w domu. Oto więc parę pomysłów, jak spędzić późne popołudnie i wieczór na mieście.* Impreza SAPEROUS Teufelsmesse promująca rozwijający się brand odzieżowy SAPEROUS zapo... Czytaj dalej »
SPORT: PIŁKA NOŻNA. RKS Raków kontra Chrobry Głogów
22.03.2014
Pogoda wymarzona na to, by wziąć udział w imprezie na świeżym powietrzu. A jeśli tak, to warto pokibicować naszym. Dziś, w sobotę 22 marca RKS Raków Częstochowa zmierzy się z Chrobrym Głogów. Mecz jest rozgrywany na stadionie przy ul. Liman... Czytaj dalej »
Profesorska nominacja
21.03.2014
Kolejne profesorskie akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki wręczył prezydent RP Bronisław Komorowski (na zdjęciu). Wśród nominowanych znalazł się Jacek Przybylski z Politechniki Częstochowskiej, został nominowan... Czytaj dalej »
Nowe monety z okazji kanonizacji Jana Pawła II
21.03.2014
Zestaw nowych polskich monet, które trafią do obiegu z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, zapowiedział Narodowy Bank Polski.Na rynek trafią 15 kwietnia. Zaprojektował je Andrzej Nowakowski. Różnią się nominałami (zależnie od kryszcu,... Czytaj dalej »
Korytarz Północny - aleją Kilara?
21.03.2014
Korytarz Północny nie jest aleją Marszałkowską. Mówiło się o takim projekcie nazwania jednej z nowych arterii Częstochowy w związku z marcowymi odwiedzinami miasta przez Marszałka Województwa Śląskiego, lecz ostatecznie marszałek nie... Czytaj dalej »
„Czysty wieżowiec”
21.03.2014
Przez pięć dni strażnicy miejscy prowadzili w rejonie dzielnic: Północ i Tysiąclecie działania pod kryptonimem „Czysty wieżowiec”. W trakcie kontroli ujawniono 131 wykroczeń.W działaniach chodziło o interwencje w przypadkach spożywania... Czytaj dalej »
Pielgrzymka Młodzieży Narodowej
21.03.2014
1. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej ma się odbyć w sobotę 22 marca. Zorganizowana jest w 92. rocznicę powstania Związku Akademickiego Młodzież Wszechpolska. Pielgrzymka ma się odbywać regularnie. Rozpocznie się o 16.45 mszą św. w Kaplicy Matki Bożej. Ucze... Czytaj dalej »
Częstochowski fanclub Arsenalu Londyn
21.03.2014
Częstchowski fanclub ma znany klub piłkarski Arsenal Londyn. Zrzesza zapalonych fanatyków, którzy w sile 10-15 osób spotykają się regularnie podczas spotkań Arsenalu. Najbliższe spotkanie odbędzie się - jak informują - w sobotę o 13:... Czytaj dalej »
Zero tolerancji
21.03.2014
Działania „Zero tolerancji” przeprowadzili przy ul. Katedralnej i Piłsudskiego strażnicy miejscy. Podejmowano interwencje wobec osób, które zakłócają spokój i porządek publiczny. Na sprawców wykroczeń nakład... Czytaj dalej »
Jak miło zakończyć pierwszy piątek wiosny
21.03.2014
O niektórych propozycjach już pisaliśmy, ale podsumujmy: pierwszy wiosenny piątek może mieć miłe zakończenie, jeśli się zdecydujemy wybrać w miasto do klubu, pubu, na kulturalną imprezę.Oto parę pomysłów.* Goran Karan - wokalista, juror cho... Czytaj dalej »
Przerwana sesja
21.03.2014
Przedłużająca się do godzin popołudniowych wczorajsza sesja Rady Miasta Częstochowy została nieoczekiwanie jednoosobowo przerwana przez przewodniczącego Zdzisława Wolskiego. Z przerwą nie zgodzili się radni opozycyjnych klubów PO i PiS oraz niezrz... Czytaj dalej »
Wicepremier odwiedzi region
21.03.2014
Wicepremier Janusz Piechociński ma jutro, w sobotę 22 marca odwiedzić region częstochowski. O jego wykładzie, jaki ma wygłosić w Akademii im. Jana Długosza, poinformowano na stronie uczelni.Program wizyty wicepremiera i zarazem ministra gospodarki Janusz... Czytaj dalej »
Strażnicy miejscy kontrolują punkty skupu złomu
21.03.2014
O obserwacji i kontroli pięciu wytypowanych punktów skupu złomu poinformowała częstochowska Straż Miejska. W jednym z punktów stwierdzono nieprawidłowości i nałożono mandat karny.... Czytaj dalej »
SPORT: SIATKÓWKA. Porażka przed własną publicznością
21.03.2014
W pierwszym meczu o 9. miejsce siatkarze częstochowskiego AZS-u ulegli na swoim terenie 1:3 (25:13, 21:25, 18:25, 23:25) Transferowi Bydgoszcz. Mecz rozegrano w czwartkowe popołudnie. Kolejne spotkanie częstochowianie zagrają na wyjeździe - w Bydgoszczy. ... Czytaj dalej »
Prowadzą akcję "Prędkość"
21.03.2014
Pierwszy - dodajmy: piękny - dzień wiosny wojewódzka drogówka wita akcją "Prędkość". Do 22:00 będzie sprawdzać, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.Akcja rozpoczęła się o 6:00. Policjanci z drogówki wykorzystają w jej trakcie wszystkie... Czytaj dalej »
Sport
Zbliża się gala boksu w Częstochowie!
Dzisiejszy rywal Rakowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy