logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Częstochowa od -5°C do -2°C

Problemy z energią w iPhone
09.04.2014
Użytkownicy iPhone'a sygnalizują, że po aktualizacji do iOS 7.1 zaczęło mieć problemy z energią w i... Czytaj dalej »
Europejskie Dni Smakosza
09.04.2014
Europejskie Dni Smakosza odbywają się od 2 do 10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 im. B. Chrobreg... Czytaj dalej »
Po akcji "NURD" w Kłobucku
09.04.2014
16 kłobuckich policjantów z wydziału ruchu drogowego i prewencji wczoraj w godzinach od 6:00... Czytaj dalej »
Straż Miejska podsumowała marzec
09.04.2014
Częstochowska Straż Miejska w marcu podjęła łącznie 4334 interwencji. Część - w związku ze zgłoszeniami od mieszkańców. Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło w marcu 1647 zgłoszeń. W ramach bieżącej współpracy z Komendą Miejską Policji prz... Czytaj dalej »
Akademicki Koncert Kameralny
09.04.2014
Utwory Sergieja Rachmaninowa, Piotra Czajkowskiego, Claude'a Debussy, Georgesa Bizeta i Alberta Roussela zabrzmi podczas dzisiejszego, środowego Akademickiego Koncertu Kameralnego w Filharmonii Częstochowskiej (ul. Wilsona 16). Wykonawcami będą: Agnieszk... Czytaj dalej »
Po akcji "NURD"
09.04.2014
Akcję "NURD" - działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – prowadzili wczoraj w województwie policjanci drogówki. Efektem tej akcji w rejonie częstochowskim było ujawnienie 64 niechronionyc... Czytaj dalej »
Zostań dawcą
09.04.2014
Zostań dawcą. Otwórz usta. Pobierz wymaz. Dla ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie - zachęcają organizatorzy akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, która dziś i jutro, 9 i 10 kwietnia odbywa się na... Czytaj dalej »
ZDROWIE. Umiejętność odpoczywania
08.04.2014
Wyjeżdżamy na urlop, oczekując wypoczynku i dobrej zabawy – nie myślimy o tym, co będzie po powrocie do codziennych obowiązków. Urlop, który nie spełni naszych oczekiwań, rodzi frustrację. Co zatem zrobić, by wakacje spędzić efektywnie... Czytaj dalej »
Jeszcze jeden sponsor tytularny?
08.04.2014
Od dziś oficjalnie znana jest nazwa, pod jaką żużlowcy Włókniarza będą występować w nadchodzącym sezonie ekstraligi. Podano ją w południe podczas konferencji prasowej. Możliwe jednak, że "KantorOnline Włókniarz Częstochowa" nie jest to nazw... Czytaj dalej »
Wielkanocne tradycje regionu w Olsztynie
08.04.2014
Goście, gospodynie i twórcy ludowi z czterech powiatów w sobotę 5 kwietnia uczestniczyli w Regionalnej Prezentacji Potraw i Wyrobów Wielkanocnych, która odbyła się w hali sportowej w Olsztynie - informuje Monika Kosielak z Urzę... Czytaj dalej »
Konkurs na letni wypoczynek
08.04.2014
Prezydent Miasta Częstochowy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację tegorocznego zadania „Wypoczynek letni dzieci i młodzieży” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.W zadaniu chodzi o to, by zapewnić wypoczynek we właściwych warunkach ... Czytaj dalej »
Prawa Człowieka w Filmie
08.04.2014
Jedenasta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS - Prawa Człowieka w Filmie jutro, w środę 9 kwietnia rozpoczyna się w Częstochowie. Potrwa do piątku włącznie.Mieszkańcy Częstochowy będą mieli możliwość uczestnictwa w 36 otwartych projekcjach ... Czytaj dalej »
Piły alkohol na terenie szkoły
08.04.2014
Po zgłoszeniu od operatorów monitoringu wizyjnego miasta strażnicy miejscy ujęli w sobotę po południu dwie nieletnie dziewczyny, które piły alkohol na terenie należącym do jednej ze szkół. Zostały przekazane pod opiekę jednego z opie... Czytaj dalej »
Malując, dewastowali
08.04.2014
Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 34 lat, którzy namalowali graffiti na ogrodzeniu firmy Polontex oraz na rurach ciepłowniczych będących w zasobach firmy "Fortum", ujęli w sobotę po południu przy ul. Rejtana strażnicy miejscy. Sprawę przekazano d... Czytaj dalej »
Ekstremalna Droga Krzyżowa
08.04.2014
Ekstremalną Drogę Krzyżową postanowili zorganizować w piątek 11 marca katecheci z Technicznych Zakładów Naukowych. Jej uczestnicy udadzą się do Leśniowa i stąd szlakiem turystycznym pomaszerują nocą na Jasną Górę, rozważając kolejne stacje ... Czytaj dalej »
SPORT: SPEEDROWER. Dziewczyny lubią brąz
08.04.2014
„Dziewczyny lubią brąz” - śpiewał Ryszard Rynkowski. Właśnie takiego koloru krążki wywalczyli zawodnicy Lwów Unimot Częstochowa w sobotnich zawodach indywidualnych o Mistrzostwo Śląska Juniorów jak i Drużynowym Pucharze Okręgu J... Czytaj dalej »
Koncert patriotycznych pieśni
08.04.2014
Koncert Pieśni Patriotycznych w Rocznicę Zbrodni Katyńskiej „Dla Ciebie, Ojczyzno...” w wykonaniu uczniów częstochowskiego Gimnazjum nr 5 odbędzie się jutro, w środę 9 kwietnia. Miejscem imprezy będzie IV Liceum Ogólnokształcące... Czytaj dalej »
Próbował uszkodzić wiatę
08.04.2014
Podczas patrolowania w sobotę al. Niepodległości strażnicy miejscy zauważyli młodego mężczyznę, który próbował uszkodzić wiatę przystankową. Mężczyzna został ujęty. Jak się okazało, próbował również uszkodzić słupek z umocowan... Czytaj dalej »
Novika na Frytce
08.04.2014
Novika będzie kolejną gwiazdą tegorocznej Frytki Off - podano właśnie. Wystąpi podczas festiwalu w piątek 20 czerwca na małej scenie.  ... Czytaj dalej »
Jubileuszowa wystawa
08.04.2014
Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej obchodzi malarka Cecylia Szerszeń (na zdjęciu).  Stał się on okazją do przygotowania wystawy prac artystki w Miejskiej Galerii Sztuki. Prezentację można oglądać od minionego weekendu w Sali Śląskiej galerii. War... Czytaj dalej »
Do 15 kwietnia - wnioski o stypendia artystyczne
08.04.2014
Do 15 kwietnia można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.Środki na stypendia przeznaczone są dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkam... Czytaj dalej »
Rekordzista miał 3,5 promila
08.04.2014
O pladze nietrzeźwych kierujących na kłobuckich drogach informuje tamtejsza Policja. Od piątku kłobuccy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego. Dwóch z nich jechało rowerem, pozostała czwórka "na podw&oacut... Czytaj dalej »
Spokojna akcja "Tramwaj"
08.04.2014
W piątek częstochowscy strażnicy miejscy prowadzili w godzinach nocnych akcję 'Tramwaj". Działania miały na celu przeciwdziałania zakłóceniom porządku publicznego w środkach komunikacji publicznej. Podczas czynności nie odnotowano żadnych naruszeń... Czytaj dalej »
KantorOnline Włókniarz Częstochowa
08.04.2014
Tak będzie brzmiała nowa nazwa częstochowskiego klubu żużlowego. Podano ją właśnie na konferencji prasowej. Spółka finansowa pośrednicząca w kupnie i sprzedaży walut została sponsorem tytularnym.... Czytaj dalej »
"Lewe" papierosy na dworcu PKS
08.04.2014
Funkcjonariusze Refaratu Operacyjnego Straży Miejskiej ustalili, że na dworcu PKS dochodzi do sprzedaży papierosów w paczkach i na sztuki. Podczas obserwacji ujęto osobę, która sprzedała papierosy bez polskich znaków akcyzy nieletnie... Czytaj dalej »
Akcja "Trzeźwość"
08.04.2014
W minioną niedzielę i poniedziałek policjanci ruchu drogowego prowadzili w godzinach dopołudniowych akcję "Trzeźwość" na drogach Częstochowy i powiatu. W dwa dni mundurowi przeprowadzili 1708 badań stanu trzeźwości. Ujawnili 29 kierujących pod wpływem al... Czytaj dalej »
MONSTER X TOUR. Monster Truck Entertainment
08.04.2014
Ryk silników o ogromnej mocy, hektolitry spalonego paliwa, niewiarygodne akrobacje, dziesiątki miażdżonych wraków aut. Wielkie i głośne Monster Trucki powracają do Polski! Już w czerwcu 2014 roku Łódź, Wrocław i Kraków staną si... Czytaj dalej »
Akcja "Rower"
08.04.2014
Akcję "Rower" przeprowadziła w miniony piątek częstochowska Straż Miejska. Chodziło o to, by ograniczyć i ujawnić wykroczenia popełniane przez rowerzystów w ruchu drogowym. Podjęto łącznie 117 interwencji - 15 rowerzystów ukarano mandatami,... Czytaj dalej »
Targi Szkolne w Hali Sportowej Częstochowa
08.04.2014
33 wystawców współpracujących z hurtownią Halim bierze udział w targach szkolnych, które po raz pierwszy odbywają się w Hali Sportowej Częstochowa. - Targi mają na celu promocję wszystkich produktów szkolnych, jakie są trendy ... Czytaj dalej »
O polityce
08.04.2014
Oryginalne postaci polskiej polityki: Janusz Palikot, Ryszard Kalisz i Kazimierz Kutz mają się spotkać z częstochowianami w czwartek 10 kwietnia. Debata otwarta "Porozmawiajmy o Eurowyborach" z ich udziałem odbędzie się w Klubie Stacherczak (al. Kościusz... Czytaj dalej »
Ukradł pokrywę
08.04.2014
Podczas patrolowania ul. Przechodniej w miniony piątek ok. godz. 16.40 strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę niosącego pokrywę żeliwną. Jak się okazało, była to pokrywa studzienki kanalizacyjnej jednej z ulic miasta. Mężczyzna nie potrafił określić, skąd... Czytaj dalej »
Nie powinien jechać
08.04.2014
W miniony piątek strażnicy miejscy ujawnili w rejonie II Alei 18 kierowcę pojazdu bez uprawnień. Ustalono też, że kierowcy zatrzymano prawo jazdy za nadmierną prędkość. Na miejsce wezwano patrol Policji i przekazano mu sprawę do dalszej realizacji.... Czytaj dalej »
Miał narkotyki
08.04.2014
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Myszkowa zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Stróże prawa przejęli ponad 180 gramów środków odurzających, o czarnorynkowej wartości blisko 5,5 tysiąca ... Czytaj dalej »
Z otwarcia Jurajskiego Pucharu Nordic Walking
07.04.2014
Olsztyn był wczoraj gospodarzem otwarcia IV Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking.Malownicza, jurajska trasa o dystansie 6 km wiodła od zabytkowego Spichlerza poprzez różnorodny teren błoni zamkowych. Zwycięzcy ośmiu kategorii wiekowych dla kobiet i... Czytaj dalej »
Co mają zamiar robić drogowcy
07.04.2014
Miejski Zarząd Dróg i Transportu podał listę bieżących robót drogowych prowadzonych do końca tygodnia. Oto ona. 07.04ul. Bardowskiegodojazd do nowych budynków TBS przy ul. Bardowskiegokontynuacja robót remont nawierzchni ul. H... Czytaj dalej »
X
Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy