logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 11.12.2017
Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Częstochowa od 3°C do 11°C

SPORT. ŻUŻEL: Treningi punktowane
11.03.2014
Szczegółowy harmonogram treningów punktowanych podano na stronie CKM Włókniarz... Czytaj dalej »
SPORT: ŻUŻEL. Łukasz Banaś zrezygnował
11.03.2014
CKM Włókniarz poinformował na swej stronie internetowej, że ze stanowiska wiceprezesa klubu ... Czytaj dalej »
Raków wygrał z Okszą
11.03.2014
Niedzielne Halowe Mistrzostwa Częstochowy w piłce nożnej w kategorii Juniorów Młodszych o Pu... Czytaj dalej »
Poniedziałek pod znakiem Sejmiku
11.03.2014
Wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Śląskiego w poniedziałek odbyła się w Urzędzie Miasta Częstochowy. Pożegnano na niej wojewodę śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, wybrano nowego wicemarszałka – Aleksandrę Skowronek i zaprzysiężono nowego radn... Czytaj dalej »
Willa przy Zbierskiego
10.03.2014
Kiedyś stała wśród zieleni drzew i pobudzała wyobraźnię przechodzących.  Dziś, samotna, pozbawiona otoczenia, w którym istniała od lat, wygląda, jakby zbliżały się jej ostatnie godziny. Czy willę Hoffmana, znanego częstochowskiego ogro... Czytaj dalej »
Prezentacja "Włókniarza"
10.03.2014
Zawodnicy, muzycy, fotoreporterzy. I nadzieja, że będzie to jak najbardziej udany sezon - wszystko to towarzyszyło niedzielnej prezentacji drużyny CKM "Włókniarz". Na trybunach, jak się szacuje, zasiadło w tę niedzielę 6 tysięcy widzów - ob... Czytaj dalej »
Dzień Mężczyzn
10.03.2014
Imprezę "Nie, nie lubię poniedziałków... Dzień Mężczyzn" przygotował na dzisiejszy, poniedziałkowy wieczór 10 marca Carpe Diem Klub (II Aleja 29). Organizatorzy zapowiadają, że będzie to niczym nieskrępowana zabawa podczas szalonej, poniedz... Czytaj dalej »
Wyjątkowo wypadkowy weekend
10.03.2014
Jako wyjątkowo wypadkowy określają miniony weekend policjanci. Tylko w niedzielę doszło do trzech wypadków - trzy osoby zostały ranne. Policjanci wyjeżdżali do skutków 40 kolizji drogowych, zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Wszys... Czytaj dalej »
Zabezpieczyli podróbki
10.03.2014
Pokrowce, torby oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli wczoraj na giełdzie towarowej częstochowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Zatrzymanym w tej sprawie trzem osobom grozi do 2 lat więzienia za naru... Czytaj dalej »
SPORT: FUTSAL. Zwycięstwo Gola
10.03.2014
Piłkarki częstochowskiego Gola wygrały w sobotę 8 marca z drużyną Rolnika Biedrzychowice Głogówek  5:2 (3:2). Mecz rozegrano w Akademickim Centrum Sportu. Fot. Waldemar Deska www.waldemardeska.pl... Czytaj dalej »
SPORT. Wielki finał Halowej Superligi za nami
10.03.2014
W sobotę 8 marca w Hali Sportowej Częstochowa odbyły się trzy ostatnie spotkania Halowej Superligi R-GOL. Po zakończeniu z rąk organizatora rozgrywek Marcina Rzeszowskiego najlepsze zespoły dostały pamiątkowe medale oraz puchary. Królem strzelc&oa... Czytaj dalej »
Częstochowianie pokazują, że są "happy" i nakręcili teledysk do utworu Pharrella Williamsa
10.03.2014
W sobotni wieczór pojawiła się w internecie wersja Częstochowskiego teledysku do utworu "Happy" Pharrella Williamsa, który już po kilku godzinach miał 4 tysiące wyświetleń. Jest to teledysk do utworu "Happy" Pharrella Williamsa, w któ... Czytaj dalej »
Ucięli poręcz
10.03.2014
Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażnicy miejscy 5 marca na ul. Warszawską. W klatce schodowej jednej z posesji miało dojść do kradzieży metalowej poręczy do schodów. Strażnicy miejscy ujęli trzech sprawców, którzy mieli j... Czytaj dalej »
Kryptonim "Azor"
10.03.2014
Częstochowska Straż Miejska przeprowadziła kolejną akcję „Azor”. 4 marca strażnicy miejscy podjęli łącznie 35 interwencje z czego ukarali w postępowaniu mandatowym 10 osób oraz pouczyli 25 sprawców wykroczeń. Mieszkańcy Częstoch... Czytaj dalej »
Załatwił potrzebę fizjologiczną na auto
10.03.2014
Nieletniego mężczyznę, który przy ul. Małej załatwił swoją potrzebę fizjologiczną na zaparkowane przy jednej z posesji auto, ujęli strażnicy miejscy. W ujęciu sprawcy pomógł miejski monitoring. 3 marca około godz. 23:10 strażnicy miejscy uj... Czytaj dalej »
Akcja "Przejazd"
10.03.2014
Akcję "Przejazd" prowadziła częstochowska Straż Miejska. Interweniowano wobec osób, które przechodziły przez tory w miejscach zabronionych i przy opuszczonych zaporach co mogło doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia. 16 osób otrzy... Czytaj dalej »
Mistrzynie
10.03.2014
Zawodniczki SPS AZS Politechnika Częstochowska zdobyły złote medale Mistrzostw Śląska Kadetek w siatkówce. W meczu finałowym pokonały MKS Dąbrowa Górnicza 3-0 /21, 21, 15/. Fot. Waldemar Deska www.waldemardeska.pl... Czytaj dalej »
"Berek czyli upiór w moherze" - już dziś
10.03.2014
Sztukę "Berek czyli upiór w moherze" warszawskiego Teatru Kwadrat można zobaczyć dziś, w poniedziałek 10 marca w Filharmonii Częstochowskiej. Akcja sztuki rozgrywa się w typowym bloku z malutkimi mieszkaniami. W jednym z nich mieszka typowy &bdquo... Czytaj dalej »
Coraz bliżej dzień św. Patryka
10.03.2014
Pojawiają się już informacje o imprezach, którymi uczczony będzie dzień św. Patryka. Warto czytać, by zaplanować sobie weekend. W sobotę 15 marca  fanów zielonego piwa i celtyckich klimatów zaprasza Piwiarni (II Aleja 31). Z kra... Czytaj dalej »
Policjantem jest się także po służbie
10.03.2014
Dwóch złodziei, którzy wracali właśnie z włamania, zatrzymano dzięki interwencji częstochowskiego policjanta - informuje Policja. O tym, że policjantem jest się także po służbie, świadczy postawa oficera dużurnego częstochowskiej komendy, k... Czytaj dalej »
Po akcji "Trzeźwość"
10.03.2014
W minioną sobotę częstochowska drogówka sprawdzała trzeźwość kierujących samochodami. W trakcie działań policjanci ujawnili 8 kierowców "na podwójnym gazie". Działania częstochowskiej drogówki trwały od godziny 18.00 do p&oacu... Czytaj dalej »
Dragoni w Pucharze Polski Taekwon-do
10.03.2014
Z workiem medali wrócili zawodnicy Klubu Sportowego Dragon z Pucharu Polski Taekwon-do ITF w Ciechanowie. Puchar to również pierwsze eliminacje do największych zawodów rozgrywanych w Polsce, czyli do Mistrzostw Polski. W dniach 7-9 m... Czytaj dalej »
Kolejne spojrzenie na kryminalną Częstochowę
10.03.2014
Na VI spotkanie z cyklu "Częstochowa do kryminału" będzie się można wybrać w środę 12 marca do herbaciarni "Cafe Belg" (II Aleja 32). Tu o 18:30 spotkamy się z Martą Obuch i jej książką "Miłość, szkielet i spaghetti". Spotkanie poprowadzą Aleksandra Miec... Czytaj dalej »
Nazwali go "Medalik"
10.03.2014
Podczas obchodów jubileuszu 55-lecia częstochowskich tramwajów jeden z Twistów otrzymał symboliczne imię „MEDALIK”, które – w specjalnym konkursie - wybrali dla niego pasażerowie. Fot. Biuro Prasowe Urzędu Mi... Czytaj dalej »
Plener w Albanii
10.03.2014
Plener fotovideo "Albania 2014" organizuje Regionalny Ośrodek Kultury. Impreza ma charakter ogólnopolski. Jest przeznaczona dla instruktorów, nauczycieli, artystów-fotografików, fotoamatorów, videofilmowców. Odbę... Czytaj dalej »
Dziś w "Rumcajsie" - "Długie szczęśliwe życie"
10.03.2014
Film "Długie szczęśliwe życie" Borisa Khlebnikova można dziś, w poniedziałek 10 marca zobaczyć w DKF-ie "Rumcajs". Projekcja - jak zwykle w Klubie "POLITECHNIK" (al. Armii Krajowej 23/25), początek o godz. 18:00. Bohaterem filmu jest młody farmer Sasha, ... Czytaj dalej »
Grał Percival
09.03.2014
Grająca historyczno-folkową muzykę grupa Percival w piątek wystąpiła w Teatrze From Poland. Kto nie mógł być i posłuchać - niech chociaż popatrzy. Fot. Waldemar Deska www.waldemardeska.pl... Czytaj dalej »
Dzień Otwarty w "Pułaskim"
09.03.2014
Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie obchodził 5 marca Święto Patrona będące jednocześnie Dniem Otwartym. Z tej okazji szkołę odwiedziło około 200 gimnazjalistów, dla których przygoto... Czytaj dalej »
Jeszcze jeden świąteczny akcent
09.03.2014
Miłe chwile przyjemnie wspominać, powróćmy więc jeszcze na moment do Święta Kobiet i popatrzmy, jak Stowarzyszenie Kibiców "Wieczny Raków" wręczało paniom kwiaty i bilety. Fot. Waldemar Deska www.waldemardeska.pl... Czytaj dalej »
SPORT: PIŁKA NOŻNA. Porażka Rakowa Częstochowa na inaugurację rundy wiosennej!
09.03.2014
W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej w rozgrywkach drugiej ligi grupy zachodniej zespół Rakowa Częstochowa przegrał z drużyną Ruchu Zdzieszowice 1:2. Licznie przybyli kibice opuszczali stadion przy ul. Limanowskiego bardzo mocno zawiedzeni p... Czytaj dalej »
55-lecie częstochowskich tramwajów
09.03.2014
Wielkie malowanie tramwaju, wystawa o przeszłości tych pojazdów w Częstochowie, możliwość wejścia w miejsca na co dzień niedostępne... Zabawy podczas obchodów jubileuszu 55-lecia komunikacji tramwajowej było co niemiara. Każdy, kto przyszed... Czytaj dalej »
Zmiana rozkładu jazdy pociągów
09.03.2014
W niedzielę zmienił się rozkład jazdy pociągów. Wybierając się więc gdzieś w poniedziałek 10 marca, choćby do pracy czy szkoły, sprawdźmy, czy pociąg jeszcze kursuje i czy o tej samej godzinie.... Czytaj dalej »
W niedzielę koncert Michała "Majkiego" Dworeckiego
08.03.2014
Michał „Majki” Dworecki od kilku lat związany jest z częstochowską sceną muzyczną jako niezależny wokalista, gitarzysta, ale przede wszystkim twórca piosenek. Współzałożyciel i lider formacji „Blood&Bones”. R&oac... Czytaj dalej »
Wielki Post - to także jałmużna i pomoc
08.03.2014
Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki - zachęca Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Z początkiem Wielkiego Postu ruszyła tegoroczna ogólnopolska akcja "Jałmużna Wielkopostna". Cel - to pomoc w lecze... Czytaj dalej »
SPORT: ŻUŻEL. Pierwszy trening
08.03.2014
Zanim wybierzemy się na prezentację drużyny "Włókniarza" w niedzielę 9 marca, popatrzmy, jak wyglądał pierwszy trening w miniony piątek. Fot. Waldemar Deska www.waldemardeska.pl... Czytaj dalej »
Sport
Wygrana AZS-u i porażka Norwida na starcie rundy rewanżowej
Kolejne wygrane Bebetto AZS AJD!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy