logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 22.07.2017
Imieniny: Marii, Magdaleny
Częstochowa od 17°C do 24°C

Termomodernizacja kolejnych placówek
13.06.2017
Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację kolejnych siedmiu obiektów użyteczności public... Czytaj dalej »
Aleje tu się dzieje: Spotkanie fotograficzne z Chrisem Niedenthalem
13.06.2017
Chris Niedenthal, Jeden z najbardziej cenionych w Europie fotoreporterów będzie gościem czer... Czytaj dalej »
"Zawodowa współpraca" - nabór wniosków na staże i praktyki
13.06.2017
Do 20 czerwca potrwa nabór wniosków pracodawców, u których zostaną zorg... Czytaj dalej »
Za nami miejskie święto seniorów
13.06.2017
W ubiegły weekend na Promenadzie im. Czesława Niemena odbyła się kolejna edycja Senioraliów, czyli miejskiego święta seniorów. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było „Zdowie i aktywność. Na uczestników Senioraliów c... Czytaj dalej »
Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Blachowni
13.06.2017
Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie, akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Rafałowi Z., dotyczący zabójstwa kobiety w Blachowni. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbędzie się 21 czerwca 2017 roku. Zwłoki ... Czytaj dalej »
Kolejne zmiany w Rakowie. Z klubem żegna się Tomasz Margol
12.06.2017
Raków przygotowuje się do sezonu w Nice I Lidze. Pod koniec ubiegłego tygodnia klub poinformował o zakontraktowaniu 23-letniego pomocnika Huberta Tomalskiego. Z Rakowem żegna się natomiast Tomasz Margol. Tomalski jest trzecim zawodnikiem, kt&oa... Czytaj dalej »
Wieczór z królem bluesa
12.06.2017
Miejska Galeria Sztuki zaprasza w środę, 14 czerwca na kolejne spotkanie z cyklu ,,Nieśmiertelni.” Jego bohaterem będzie B.B.King – legenda elektrycznego bluesa. Jego postać przybliży Jan Chojnacki, legenda polskiej anteny radiowej. Początek ... Czytaj dalej »
28-letni ekshibicjonista zatrzymany. Obnażał się w przed uczelnią
12.06.2017
Dyżurny Straży Miejskiej odebrał w piątek ok. godz. 18 telefoniczne zgłoszenie o ekshibicjoniście, który miał obnażać się przed jednym z wydziałów częstochowskiej uczelni wyższej. Dzięki relacji młodej kobiety mężczyzna został zatrzymany. W... Czytaj dalej »
Wyniki konkursu
11.06.2017
Prezentujemy wyniki konkursu: Danuta Szelejewska Katarzyna Sosnowska Michał Bednarski Katarzyna Wojczyk Agata Słonka Małgorzata Goławska Katarzyna Hiszpańska Bożena Ćwięka Ewa Kowalska Michał Wojciechowski Nagrody będzie można odebrać w siedzibie naszej ... Czytaj dalej »
Michał Świerczewski dynamicznym przedsiębiorcą 2017
09.06.2017
Michał Świerczewski, współzałożyciel i prezes zarządu spółki x-komi prezes Rakowa Częstochowa został laureatem VI edycji nagrody „Dynamiczny Przedsiębiorca” przyznawanej przez organizację audytorsko-doradczą Grant Thornton. Wyr&... Czytaj dalej »
„Jasne , że Dzień Godności – Jasne, że Częstochowa”
08.06.2017
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie zaprasza na obchody XIX Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”. „Jasne , że Dzień Godności – Jasne, że Częstochowa” odbę... Czytaj dalej »
Industriada 2017: Święto miłośników historii techniki, kolei i przemysłu już w najbliższą sobotę!
08.06.2017
Przejażdżka drezyną, zwiedzanie muzeów, warsztaty plastyczne i koncert All Sounds Allowed na zakończenie – tak wyglądać będzie tegoroczna Industriada. Coroczne święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego odbędzie się ... Czytaj dalej »
Pierwsze wzmocnienie Rakowa
08.06.2017
Od początku tygodnia informujemy o kolejnych roszadach w składzie Rakowa Częstochowa, który intensywnie przygotowuje się do najbliższego sezonu w I lidze. Wczoraj klub ogłosił nazwisko pierwszego zawodnika, który dołączył do zespołu. Jest n... Czytaj dalej »
"Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro”: bezpłatne kursy zawodowe, warsztaty i szkolenia
08.06.2017
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie w ramach unijnego projeku: "Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro” oferuje bezpłatne kursy i i warsztaty, mające na celu podniesienie kwalifikacji osób borykających się z trudną sytuacją ... Czytaj dalej »
Sukcesy kickbokserów KSW Start Częstochowa
08.06.2017
Ostatni weekend był niezwykle udany  wykonaniu częstochowskich kickbokserów. W sobotę z Katowic trzech reprezentantów KSW Start przywiozło sześć medali, natomiast dzień później w Pucharze Polski Seniorów dwa złote medale ... Czytaj dalej »
Sukces częstochowskich studentów
08.06.2017
Studenci Politechniki Częstochowskiej zajęli drugie miejsce podczas zawodów łazików marsjańskich w USA, gdzie zmagało się 36 drużyn z całego świata. Międzynarodowe zawody University Rover Challenge odbyły się na początku czerwca w okolicach... Czytaj dalej »
Sprawcy kradzieży portfela ujęci dzięki reakcji przypadkowego świadka
08.06.2017
Dzięki informacjom od anonimowego świadka częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch sprawców kradzieży, którzy okradli innego mężczyznę z portfela, dokumentów i pieniędzy. We wtorek, 6 czerwca funkcjonariusze Straży Miejskie... Czytaj dalej »
Dni Lwowa i Kultury Kresowej
07.06.2017
9 czerwca w Częstochowie rozpoczną się Dni Lwowa i Kultury Kresowej, które potrwają do 21 czerwca. Pomysłodawcom obchodów jest częstochowski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. W przedsięwzięcie włączyła się też Aka... Czytaj dalej »
Łobojko i Czerkas zostają w Rakowie
07.06.2017
Pomocnik Jakub Łobojko i napastnik Adam Czerkas pozostają w Rakowie, który intensywnie przygotowuje się do najbliższego sezonu w Nice I lidze.  Łobojko do klubu trafił na zasadzie wypożyczenia z Ruchu Radzionków, z możliwością pó... Czytaj dalej »
60-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa brata
07.06.2017
W niedzielę, policjanci z Krzepic, zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Przystajń, który podczas awantury domowej ugodził swojego brata nożem w klatkę piersiową i uszkodził mu przeponę. Mężczyzna został aresztowany, usłyszał zarzut zabój... Czytaj dalej »
Najładniejsza Kawiarenka Letnia 2017
07.06.2017
Do 20 czerwca właściciele lokali gastronomicznych mogą zgłaszać swoje kawiarenki letnie do udziału konkursie, na tę najbardziej urokliwą. Pula nagród w konkursie wynosi 4 tys. zł.Tradycyjnie w czerwcu, kiedy częstochowianie spragnieni słońca wolny... Czytaj dalej »
Piknik Rodzinny w Solparku!
07.06.2017
„SOLPARK wraz z STOWARZYSZENIEM RATOWNICTWA WODNEGO SOLPARK KLESZCZÓW (RWSK) zaprasza na rodzinny piknik organizowany w niedzielę, 11 czerwca. To będzie dzień pełen atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych! Piknik rozpocznie się o ... Czytaj dalej »
Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość
06.06.2017
Policjanci kłobuckiej drogówki w ubiegły weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom. W piątek na „na radar” wpadł 19-latek, który prowadził mitshubisi z prędkością 118km/h, a w niedzielę 40-letni kobieta, która ... Czytaj dalej »
Zmiany kadrowe w Rakowie
06.06.2017
Jeszcze emocje po niedzielnej fecie Rakowa nie opadły, a w szeregach mistrza II Ligi już obserwujemy pierwsze roszady kadrowe. Z klubem pożegnało się siedmiu zawodników. W I lidze w barwach Rakowa nie wystąpią: Łukasz Kmieć, Peter Mazan, Filip Ko... Czytaj dalej »
Dróżniczka stanie przed sądem
06.06.2017
Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwo 50-letnie dróżniczce, która w maju 2016 roku nie zamknęła rogatki na przejeździe kolejowym przy ul. Kiedrzyńskiej doprowadzając do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Zda... Czytaj dalej »
Siedem miejsc na podium w Pucharze Polski kijkarzy z Viking Nordic Team
06.06.2017
W sobotę, w Kolbuszowej odbył się trzeci etap Pucharu Polski Nordic Walking. Doskonale w zawodach spiali się zawodnicy Viking Nordic Team Częstochowa, którzy zajęli siedem miejsc na podium. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli - Ewelina Suria... Czytaj dalej »
Ostrzeżenie meteorologiczne: Dzisiaj burze z gradem
06.06.2017
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem burz z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie wystąpić może również grad. Zjawisko prognozowane jest na dzień dzisiejszy, od godziny 12.00 do 2.00. W tym czasie należy ... Czytaj dalej »
Budowa centrów przesiadkowych z dofinansowaniem!
06.06.2017
Budowa centrów przesiadkowych, której realizacja przewidziana została na 2018 rok uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Dzięki inwestycji zmodernizowane zostaną trzy główne dworce kolejowe w mieście: PKP Gł&oac... Czytaj dalej »
W środę Red Bull Tour Bus zawita do Częstochowy!
05.06.2017
Red Bull Tour Bus po raz piąty przywiezie do Częstochowy topowego wykonawcę. Dzięki głosom samych mieszkańców 7 czerwca o godz. 19.30 na placu Biegańskiego usłyszymy na żywo Natalię Nykiel.Tegoroczna gwiazda trasy, Natalia Nykiel, jest postacią ni... Czytaj dalej »
Miejski Dzień Inteligentnej Energii
05.06.2017
9 czerwca, na placu Biegańskiego odbędzie się Miejski Dzień Inteligentnej Energii.  W ramach imprezy na przybyłych czeka moc atrakcji. Na wszystkich, którzy  w piątek pojawią się na placu Biegańskiego czekają m.in. pokazy doświadczeń - l... Czytaj dalej »
19-latek znęcał się nad matką
05.06.2017
Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 19-letniego częstochowianina podejrzanego o znęcanie się nad matką oraz kierowanie wobec niej gróźb karalnych. Wobec domowego oprawcy, już w marcu zastosowano środki zapobiegawcze w post... Czytaj dalej »
Tramwaj Rodzicielstwa Zastępczego wyjechał dzisiaj na trasę
02.06.2017
Dzisiaj MOPS zaprosił częstochowian na darmową przejażdżkę zabytkową „eNką”. Celem akcji było propagowanie rodzicielstwa zastępczego. Zabytkowy tramwaj wyjechał z zajezdni przy Niepodległości o 13.00. W wycieczce udział brał również pr... Czytaj dalej »
Bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność i ubóstwo - grafiki społeczne na budynku MOPS-u
02.06.2017
  Dzisiaj odsłonięte zostały cztery grafiki ścienne umieszczone na elewacji kamienicy przy ulicy Kilińskiego 13, czyli budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Przedstawiają one cztery obszary, z którymi w swojej pracy spot... Czytaj dalej »
Wystraszył się zderzenia z ciężarówką. Nerwy wyładował na jej drzwiach
02.06.2017
23-letni mężczyzna jadący audi wystraszył się, że wyprzedający inne pojazdy kierowca ciężarówki nie zdąży zjechać na swój pas i doprowadzi do zderzenia. Mężczyzna nie zapanował nad nerwami, zawrócił, wymusił zatrzymanie się pojazdu i... Czytaj dalej »
Olimpijski Dzień Dziecka w Olsztynie
02.06.2017
1 czerwca na nowym boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Olsztynie odbyła się inauguracja Regionalnych Dni Olimpijczyka. Wszystkich uczestników powitali: Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Grażyna Bednarek, dyrektor Szkoły Pod... Czytaj dalej »
Sport
Wkręt-Met LKPS Borowno zamknął skład. Cztery nowe nazwiska w zespole
9 miejsc na podium zawodników Vicking Nordic Team Częstochowa
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy