logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 25.04.2018
Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Częstochowa od 11°C do 22°C

Marzec miesiącem kobiet!
02.03.2018
W Filharmonii zaśpiewa Anna Maria Jopek wraz z triem ,,Kroke” i częstochowską orkiestrą, na m... Czytaj dalej »
Poznajesz tych mężczyzn? Skontaktuj się z policją!
01.03.2018
Częstochowski wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzi postępowanie w sprawie r... Czytaj dalej »
Nowi najemcy miejskich lokali
01.03.2018
6 pomieszczeń miejskich o łącznej powierzchni blisko 356 m kwadratowych zyskało nowych właścicieli.... Czytaj dalej »
Z podrobionymi dokumentami próbował wyłudzić kredyt…
01.03.2018
Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z częstochowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia kredytu w banku. Aby zdobyć 50 tys. zł, 24-latek posłużył się podrobioną dokumentacją. Teraz o dalszym losi... Czytaj dalej »
Nowa kocia budka na Północy
01.03.2018
  Bezdomne koty w Częstochowie mają kolejne schronienie. Nowa budka, która chronić ma czworonogi przed mrozami pojawiła się w dzielnicy Północ. Ich montażem zajmuje się częstochowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, a sfinansowane z... Czytaj dalej »
Szkoła Żak łamie stereotypy
01.03.2018
  Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie ze słowem „szkoła”? Z ciekawości zapytano o to przypadkowych przechodniów w centrum Częstochowy. Padały różne hasła: „nauka”, „młodość”, „radość&rdqu... Czytaj dalej »
Kalina Matysiak drugi raz została mistrzynią świata!
28.02.2018
Kalina Matysiak zajęła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Świata Freestyle Football. Jest to druga wygrana częstochowianki w międzynarodowym czempionacie. W zawodach “DAZN World Freestyle Masters”, które odbyły się 22 lutego w Tokio w... Czytaj dalej »
Minimalna porażka Bebetto AZS AJD
28.02.2018
W 16. kolejce ekstraklasy tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa uległy KU AZS UE Wrocław 2:3. Podopieczne Miłosza Przybylika mimo porażki utrzymały się na trzecim miejscu w tabeli i utrzymały szanse na awans półfinału play off. W pierwszy... Czytaj dalej »
Groził ojcu nożem
28.02.2018
32-letni mieszkaniec Częstochowy trafił do aresztu tuż po tym, jak groził ojcu nożem. Okazało się, że nie była to pierwsza tego typu sytuacja, otóż dramat tej rodziny trwał od 2015 roku… Oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzyma... Czytaj dalej »
Światłość nastała! Stadion Rakowa nareszcie z oświetleniem
28.02.2018
Wczoraj wieczorem uruchomiono jupitery na stadionie Rakowa. Montaż instalacji konieczny był, by spełnić wymagania PZPN i móc grać w I Lidze. Jako że stadion Rakowa jest obiektem miejskim, inwestycję sfinansowano ze środków Miasta Częstochow... Czytaj dalej »
Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla
27.02.2018
82-letnia kobieta zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek w jednym z domów jednorodzinnych we Wręczycy Wielkiej wyjaśniają teraz kryminalni z tamtejszego komisariatu. W pi... Czytaj dalej »
Częstochowa Samorządem Równych Szans
27.02.2018
Częstochowa otrzymała tytuł Samorządu Równych Szans 2017 za działania podejmowane na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wyróżniono ją także w ogólnopolskiej edycji konkursu w kategorii powiatów grodzkich. Samorząd R&oa... Czytaj dalej »
Miejski program dofinansowania in vitro: kolejne wózki trafiły do szczęśliwych rodziców!
27.02.2018
Rodzice chłopca i dziewczynki, którzy jako pierwsi urodzili się w tym roku dzięki miejskiemu programowi dofinansowania in vitro otrzymali w prezencie wózki, ufundowane przez częstochowską firmę. Wózki przekazane zostały szczęśliwym r... Czytaj dalej »
Oszukał lekarza, bo ukrywał się przed policją...
27.02.2018
Trzech poszukiwanych mężczyzn wpadło wczoraj w ręce policji. Jeden z nich, mieszkanie Zabrza chciał oszukać lekarza lublinieckiego szpitala podając fałszywe dane. Na szczęście ten zachował czujność i zawiadomił policję o próbie oszustwa. Rano w Gl... Czytaj dalej »
Pożar autobusu MPK!
25.02.2018
W sobotę tuż po godzinie 18 na ulicy Sabinowskiej zapalił się autobus MPK. Z relacji świadków wynika, że przebywało w nim wówczas około 18 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca wezwał pomoc kiedy zauważył dym wydostaj... Czytaj dalej »
Dotacje z miasta na wymianę systemów grzewczych
25.02.2018
W 2018 roku, tak jak w poprzednich latach, miasto wychodzi z propozycją dotacji na wymianę systemów grzewczych, na te bardziej ekologiczne. Na ten rodzaj wsparcia, wpisujący się w działania służące ograniczaniu niskiej emisji, jest w miejskim budż... Czytaj dalej »
O funduszach unijnych na Śniadaniu z Przedsiębiorcami...
23.02.2018
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”. Tematem marcowej prelekcji będą fundusze europejskie przeznaczane na szkolenia, badania i wdrażanie innowacji. Przypomnijmy, że „Śniadania” odbywają się w każdy ... Czytaj dalej »
Z wiatrówki strzelał do zaparkowanego samochodu
23.02.2018
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w centrum Myszkowa. Sprawca z okna swojego mieszkania oddał z pistoletu pneumatycznego strzały w kierunku osobówki, w której znajdywały się dwie osoby. Stróże pra... Czytaj dalej »
Idą mrozy! Zwróćmy uwagę na osoby potrzebujące
23.02.2018
MOPS apeluje o czujność i większe zainteresowanie osobami chorymi, starszymi i bezdomnymi przebywającymi w naszym otoczeniu. Jeśli ktoś posiada informacje o miejscu ich pobytu, powinien natychmiast skontaktować się ze Strażą Miejską (986) lub z numerem a... Czytaj dalej »
Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 12-latka z Myszkowa
23.02.2018
Kilka godzin na mrozie trwały poszukiwania zaginionego 12-latka z Myszkowa. Okazało się, ze chłopiec postanowił pieszo wybrać się do Częstochowy… Wczoraj około godziny 18.30 dyżurny myszkowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 1... Czytaj dalej »
Wyniki konkursu - Alibi od Zaraz
23.02.2018
Bilety wygrywają: - Pani Martyna Kidawska  - Pan Tomasz Musiał  Gratulujemy i zapraszamy do redkacji po odbiór wejściówek ... Czytaj dalej »
37-latka z ponad 280 zarzutami
22.02.2018
W ręce częstochowskiej policji wpadła kobieta, poszukiwana od ubiegłego roku listem gończym. 37-latka jest podejrzana o oszustwa internetowe na dużą skalę. Usłyszała przeszło 280 zarzutów. Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osó... Czytaj dalej »
Nowe autobusy dzięki unijnemu dofinansowaniu!
22.02.2018
 9 mln zł dofinansowania unijnego wywalczyła Częstochowa. Fundusze przeznaczone zostaną  na zakup 12 nowych autobusów dla miejskiego przewoźnika.  Wartość całego projektu to 13,7 mln zł. 21 lutego Zarząd Województwa Śląskiego... Czytaj dalej »
Sprawca zabójstwa przechodnia trafił do zakładu psychiatrycznego
22.02.2018
Sąd Okręgowy w Częstochowie uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej Czestochowa-Południe o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym Kamila S., podejrzanego o zabójstwo przechodnia, którego dokonał w lipcu 2017 roku. W toku śledztwa ustalon... Czytaj dalej »
Dwieście lat dla Pani Marianny!
22.02.2018
Mieszkanka Częstochowy, Marianna Stefanek świętowała setne urodziny. Oprócz rodziny, przyjaciół i sąsiadów w uroczystym jubileuszu udział wziął również prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywi... Czytaj dalej »
Znęcał się nad rodziną i znieważył policjantkę
21.02.2018
Na 2 miesiące trafił do aresztu 64-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną i córką oraz znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i próbę zmuszenia dzielnicowej groźbą do zaniechania czynności służbowej.  Oficer dyżurny z komisa... Czytaj dalej »
Kolejne prace w Domu Księcia
21.02.2018
W Domu Księcia trwają kolejne prace remontowo-zabezpieczające. Obecnie obejmują one m.in. dach budynku. Prace na terenie Domu Księcia, które zlecone zostały przez ZGM TBS odbywały się już w roku ubiegłym. Rozpoczęto wówczas od wysiedlenia m... Czytaj dalej »
"Złota Piątka" wchodzi na ekrany OKF-u
21.02.2018
W niedzielę, 25 lutego rozpocznie się projekcja filmów wyróżnionych w plebiscycie „Złota Piątka”. Wśród najlepszych filmów wyświetlanych na ekranie OKF-u znalazł się m.in. „Twój Vincent”, „... Czytaj dalej »
Pijana spacerowała z dziećmi w rejonie DK1
21.02.2018
41-letnia kobieta została zatrzymana, kiedy spacerowała pijana w rejonie DK1. Niestety były z nią dzieci. Wczoraj wieczorem oficer dyżurny z komisariatu IV w Częstochowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicą Krakowską w stronę drogi k... Czytaj dalej »
Goście z Izraela w Częstochowie
21.02.2018
30 przewodników  - przedstawicieli touroperatorów z Izraela, zainteresowanych organizacją pobytów turystycznych w Polsce odwiedziło w zeszłym tygodniu Częstochowę. Podczas czterodniowej wizyty wzięli oni udział w seminarium pośw... Czytaj dalej »
Pijany chodził po torowisku...
19.02.2018
W policyjnym areszcie trzeźwieje właśnie zatrzymany obywatel Ukrainy, który wybrał się wczoraj na nocny spacer... po torowisku. Wczoraj, kilka minut przed 1.00 w nocy policjanci zostali wezwani do miejscowości Chwostek, gdzie według zgłoszenia, po... Czytaj dalej »
Wsparcie "Senior+"
19.02.2018
Częstochowa otrzyma 216 tys. zł na rozwój działalności dwóch Dziennych Domów w tegorocznej edycji Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło właśnie ... Czytaj dalej »
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
19.02.2018
AZS Częstochowa w sobotę odniósł trzynaste zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu do play-offów podejdzie jako lider. Pierwsze spotkanie akademików już w najbliższy czwartek! Początkowo mecz z Olimpią Sulęcin miał odbyć się w niedzielę, w ... Czytaj dalej »
Dwaj mężczyźni pomogli zatrzymać 18-letniego sprawcę kradzieży
19.02.2018
Dzięki natychmiastowej reakcji świadków udało się zatrzymać 18-letniego mężczyznę, który zaatakował przypadkową kobietę i wyrwał jej torebkę. Oficer dyżurny z komisariatu II w Częstochowie otrzymał kilka dni temu zgłoszenie kradzieży torebk... Czytaj dalej »
Kolejne sprawy urzędowe załatwimy przez internet
19.02.2018
Od niedawna, dzięki platformie ePUAP za odpisy aktów stanu cywilnego można płacić przez internet. Udogodnienie to efekt usprawnienia przez Ministerstwo Cyfryzacji e-usługi zamawiania aktów stanu cywilnego przez internet. Dotychczas, aby zap... Czytaj dalej »
X
Sport
Utrudnienia w ruchu związane z Biegiem Częstochowskim
Kolejny sparing Włókniarza na SGP Arenie!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy