logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 25.11.2017
Imieniny: Erazma, Katarzyny
Częstochowa od 6°C do 11°C

Podzielmy się dobrym posiłkiem!
28.09.2017
W dniach 29-30 września Banki Żywności zorganizują w całym kraju kolejną zbiórkę żywności dl... Czytaj dalej »
Bezrobocie w mieście nadal spada
28.09.2017
Jak wynika ze statystyk udostępnionych przez PUP, liczba bezrobotnych w Częstochowie nadal spada. N... Czytaj dalej »
Tenis Stołowy: Częstochowianki zagrają u siebie z KTS-em Optima Lublin
28.09.2017
W piątek, 29 września tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD powalczą  o kolejne ligowe punkty. Ry... Czytaj dalej »
Koniec przebudowy Placu Orląt Lwowskich
27.09.2017
Dobiegła końca przebudowa Placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Jego oficjalna prezentacja odbyła się podczas pikniku sąsiedzkiego. We wtorkowej imprezie, organizowanej na zakończenie przebudowy placu, uczestniczyli – obok mieszkańców dzielnicy ... Czytaj dalej »
e-Składka czyli prosty przelew do ZUS-u
27.09.2017
J eśli nie będziesz miał indywidualnego numeru konta bankowego - w styczniu nie zapłacisz składek ZUS. Dotychczasowe konta w styczniu będą już zamknięte. W zamian - wcześniej dostaniesz od nas jeden numer bankowy, którego ostatnie cyfry to tw&oacut... Czytaj dalej »
Pożegnanie lata przy SP nr 42
27.09.2017
Było głośno i nawet słonecznie, być może dlatego, że impreza rozpoczęła się od słynnego utworu Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście". W ubiegłą niedzielę przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie odbył się F... Czytaj dalej »
Papierosy bez polskich znaków akcyzy
27.09.2017
Częstochowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli prawie 25 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak szacują śledczy, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatkowego wynoszą blisko 21 tys... Czytaj dalej »
STOP nielegalnemu Graffiti
27.09.2017
  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Częstochowie startuje z kolejną akcją edukacyjną. „Stop nielegalnemu graffiti” – czyli czas powiedzieć „dość” wandalom i ich obraźliwym rysunkom na miejskich elewacjach! W związku z ak... Czytaj dalej »
Od października uczniowie pojadą za darmo w MPK
26.09.2017
Zameldowani w Częstochowie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów od października korzystać będą mogli z darmowego przejazdu komunikacją miejską. Przejazd możliwy będzie za okazaniem aktualnej legitymacji szkolnej lub darmowego biletu ele... Czytaj dalej »
Zaginął 35-letni Krzysztof Postrzych!
26.09.2017
Częstochowscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 35-letniego Krzysztofa Postrzycha. Mężczyzna wczoraj około godziny 7.00 wyszedł z domu i dotychczas nie wrócił. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 35-letni Krzysztof Postrzych wyszedł z... Czytaj dalej »
Miejskie obchody Dnia Sybiraka
26.09.2017
Msza św. w intencji poległych, zmarłych i zamordowanych oraz tych którzy wrócili rozpoczęła w niedzielę, 24 września obchody Dnia Sybiraka. Uroczystości związane z 78. rocznicą napaści sowieckiej na Polskę zainaugurowano już 17 września, wt... Czytaj dalej »
Nie będzie województwa częstochowskiego?
26.09.2017
Temat województwa częstochowskiego powróci dopiero w kolejnej kadencji – zapewnia Jarosław Kaczyński. Prezydent Częstochowy traktuje jednak te słowa jako pustą obietnicę wyborczą i czeka na odpowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości na... Czytaj dalej »
Złodziej – gapa zostawił mandat w domu, do którego się włamał…
25.09.2017
Śledczy z komisariatu II w Częstochowie prowadząc oględziny domu, w którym doszło do włamania, znaleźli dwa mandaty karne. Jak się okazało, zostały wystawione na nazwisko podejrzanego o włamanie mężczyzny. 28-latek został zatrzymany. Wczoraj po po... Czytaj dalej »
Od października inaczej pojedzie linia nr 11, 12, 18, 27 i 34
25.09.2017
  Od niedzieli, 1 października nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 11, 12, 18, 27 i nowej linii nr 34. Na liniach nr 11, 18 i 27 - na niektórych nastąpią korekty godzin odjazdu, wynikające z lepszego dostosowania dojazdów do pracy i ... Czytaj dalej »
Gala Ekonomii Społecznej
25.09.2017
Prezydent Miasta Częstochowy nagrodził 11 osób, za działalność w organizacjach pozarządowych. Co roku nagrodami wyróżniane są osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w ustawie o działalności pożytku publicznego i o ... Czytaj dalej »
Groził nożem przypadkowemu mężczyźnie
25.09.2017
Lublinieccy policjanci zatrzymali 29-latka, który grożąc napotkanemu mężczyźnie nożem, usiłował dokonać kradzieży telefonu i pieniędzy. Decyzją prokuratora, podejrzany pozostanie pod policyjnym dozorem. Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w L... Czytaj dalej »
Wygrana częstochowskich pingpongistek na inaugurację sezonu!
25.09.2017
Udanie nowy sezon rozgrywkowy ekstraklasy rozpoczęły tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa . Drużyna prowadzona przez Miłosza Przybylika pokonała na wyjeździe beniaminka ATS Białystok 3:0. W ubiegły weekend odbyła się również Spartakiada ... Czytaj dalej »
ŻUŻEL: W piątek Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy!
24.09.2017
W piątek, 29 września Włókniarz zorganizuje IV Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W zawodach wystartuje czołówka zawodników występujących na co dzień w PGE Ekstralidze. Początek turnieju o 17... Czytaj dalej »
Złodziej i paser zatrzymani
24.09.2017
Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 48-latka i 41-latka podejrzanych o kradzież i paserstwo. Jak ustalili śledczy starszy z mężczyzn ukradł torebkę, a telefon, który znajdował się w środku przekazał swojemu młodszemu koledze. W... Czytaj dalej »
Nowy plac zabaw na Wrzosowiaku
23.09.2017
Na Wrzosowiaku zakończyła się właśnie rozbudowa liniowego placu zabaw. W ramach zadania „Rozbudowa linowego placu zabaw dla dzieci okolice bloków ul. Wierzbowa 14, 22, 24 i 26 – LIM” zainstalowano huśtawki – potrójną... Czytaj dalej »
Znęcał się nad swoją sąsiadką…
23.09.2017
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 61-latka podejrzanego o uporczywie nękanie swojej sąsiadki. Osaczona kobieta zgłosiła sprawę policjantom. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami. W ostatnim czasie do policjantów z komisariatu VI w C... Czytaj dalej »
W Częstochowie nie ma ryzyka powodzi
22.09.2017
Mimo długotrwałych opadów deszczu rzeki w Częstochowie płyną w korytach, a ich stany są znacznie poniżej poziomu ostrzegawczego. Sprawdzał to w piątek po południu prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który poprosił o informację na temat... Czytaj dalej »
Rewelacja tegorocznego Pucharu Polski najbliższym rywalem Rakowa!
22.09.2017
W sobotę, 23 września Raków na własnym stadionie podejmował będzie Drutex-Bytovię Bytów, ćwierćfinalistę Pucharu Polski. Początek spotkania o 16.00. Dzięki 5 zwycięstwom i jednemu remisowi najbliższy rywal czerwono-niebieskich zajmuje obecn... Czytaj dalej »
Pokonkursowa wystawa „Jasne, że Dzień Godności, Jasne, że Częstochowa" w Urzędzie Miasta
22.09.2017
W holu Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej od wczoraj podziwiać można pokonkursową wystawę: „Jasne, że Dzień Godności, Jasne, że Częstochowa". Prace wykonały dzieci, młodzież i dorosłe osoby z niepełnosprawnością ze szkół i placówek specj... Czytaj dalej »
Utrudnienia na DK 46 - przewrócił się TIR z asfaltem
22.09.2017
Policja informuje o utrudnieniach na drodze krajowej nr 46. W Herbach Nowych przewrócił się TIR przewożący asfalt. Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. W Lisowie pojazdy kierowane są drogą powiatową w kierunku Koszęcina i Boronowa. Kierowcy... Czytaj dalej »
Warsztaty dla dzieci w Multicentrum Zodiak
22.09.2017
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - od 25 września do 6 października - Multicentrum Zodiak zaprasza dzieci w wieku 6 lat na warsztaty. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w artystycznych zajęciach, podczas których, wykonają ... Czytaj dalej »
Festiwal „Przez Dotyk”- Absurd i rzeczywistość w Teatrze im. Adama Mickiewicza
21.09.2017
Jutro w Teatrze im. Adama Mickiewicza spektaklem: „Humanka” rozpocznie się jedenasta edycja festiwalu – „Przez Dotyk”- Absurd i rzeczywistość . Potrwa on do 1 października, a na deskach częstochowskiego Teatru będzie można p... Czytaj dalej »
"Klatka dla ptaków" - kolejny spektakl Agencji Artystycznej Certus!
21.09.2017
„Klatka dla Ptaków” będzie pierwszym spektaklem Agencji Artystycznej Certus po wakacyjnej przerwie. W teatralnym przekładzie filmowego hitu zobaczymy między innymi Joannę Kurowską, Tomasza Sapryka, czy Witolda Dębckiego. Zmianie uległa... Czytaj dalej »
Pomazał markerem budynek w alejach
21.09.2017
Strażnicy miejscy ujęli 19-letniego mężczyznę, który markerem zdewastował elewację budynku w rejonie al. NMP. Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę ok. godz. 3:40. Pracownik częstochowskiej Straży Miejskiej z referatu miejskiego monitoringu... Czytaj dalej »
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
21.09.2017
140 dzieci z częstochowskich przedszkoli spotkało się dziś w sali sesyjnej Urzędu Miasta z prezydentem. Zadawały nie zawsze łatwe pytania. Spotkanie to miało miejsce w związku z 5. Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Przedszkolaki swoje świeto rozp... Czytaj dalej »
Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego już w sobotę!
21.09.2017
W najbliższą sobotę, 23 września na SGP Arenie Częstochowa odbędzie się przełożony z początku września, 47. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. W memoriale wystąpią żużlowcy poniżej 23 roku życia i połączony zostanie on z Ot... Czytaj dalej »
Dzień Bez Samochodu: MPK pojedziemy za darmo!
21.09.2017
W związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu, właściciele pojazdów, za okazaniem dowodu rejestracyjnego komunikacją miejską pojadą za darmo. Obchody Dnia Bez Samochodu są częścią Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpoczął się... Czytaj dalej »
Kolejne lokale komunalne zostały oddane do użytku
21.09.2017
  Dzisiaj przy ul. Kiedrzyńskiej oddano do użytku 12 mieszkań zaadaptowanych na potrzeby komunalne. Zakup i wyposażenie lokali kosztowało miasto niespełna 1,4 mln zł. Miasto szuka różnych możliwości zaspokojenia potrzeb w kwestii lokali komuna... Czytaj dalej »
Koniec objazdów Monte Cassino - Jagiellońska
21.09.2017
Od piątku, 22 września na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii nr 15, 25 i 33. Zmiany w ich kursowaniu spowodowane były przebudową skrzyżowania alei Bohaterów Monte Cassino i Jagiellońskiej Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Często... Czytaj dalej »
Stypendia dla młodych sportowców
20.09.2017
Młodzi sportowcy, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe, a jednocześnie borykają z trudnościami w rozwoju kariery mogą ubiegać się o wsparcie w III edycji programu stypendialnego funduszu Natalii Partyki. Wnioski można składać do 26 września. St... Czytaj dalej »
Sport
Marek Cieślak wraca do Włókniarza!
Umowa o współpracy AZS Częstochowa z Eco-Team AZS 2020 podpisana!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy