logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 22.09.2017
Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Częstochowa od 10°C do 13°C

Miasto ufunduje kolonie i obozy dla dzieci
20.07.2017
330 dzieci, m.in. podopiecznych świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych wyjechało lub wyjedz... Czytaj dalej »
Trwają poszukiwania 82-letniego Euzebiusza Musialika
19.07.2017
Od 29 maja b.r. trwają poszukiwania 82-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu na spacer w ... Czytaj dalej »
Pogoda: Idą upały…
19.07.2017
  Jutro termometry pokażą nawet 34 stopnie – informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorolo... Czytaj dalej »
Miejskie lokale do wynajęcia
19.07.2017
Miasto ogłosiło dwa przetargi, pisemny i w drodze licytacji na wynajem w sumie 36 lokali użytkowych i 8 garaży. Ustny nieograniczony przetarg w formie licytacji dotyczy dwóch wolnych obecnie lokali użytkowych położonych w ścisłym centrum miasta, w... Czytaj dalej »
Zarzymany za handel dopalaczami
18.07.2017
Policjanci z częstochowskiego referatu do zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-latka podejrzanego o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia kilku osób poprzez wprowadzanie do obrotu nielegalnych substancji zawierających ... Czytaj dalej »
Inaczej pojedzie linia nr 69!
18.07.2017
Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że  od dzisiaj skrócona zostanie linia nr 69 do ulicy Malowniczej.  W porozumieniu  z Powiatowym Zarządem Dróg i UG Poczesna informuje, że z powodu  prac drogowych na od... Czytaj dalej »
Tragiczny wypadek w Kłobucku. Zginęła 53-letnia rowerzystka
17.07.2017
53-letnia kobieta zginęła w wypadku, który mial miejsce w Kłobucku na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i ks. Skorupki. Rowerzystka nie udzialiła pierwszeństwa dostawczemu mercedesowi. Na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła.Do tragicznego potrąceni... Czytaj dalej »
Gmina Poczesna zaprasza na bezpłatne kursy językowe
17.07.2017
Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zaprasza mieszkańców Województwa Śląskiego do udziału w bezpłatnym projekcie - Kompetencje XXI wieku, obejmującym kursy z: informatyki (poziom podstawowy – 80 h i średnio... Czytaj dalej »
Strażacy-siatkarze walczą o wyjazd na igrzyska do Los Angeles!
17.07.2017
Na co dzień ratują życie i dobytek, teraz jednak sami potrzebują pomocy. Siatkarska drużyna strażaków składająca się z zawodników z woj. śląskiego i łódzkiego ma szansę reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, ... Czytaj dalej »
By seniorzy byli bezieczni we własnym domu - startuje kolejny, miejski program
13.07.2017
Miasto rusza z realizacją kolejnego projektu skierowanego do seniorów potrzebujących całodobowej opieki. Dzięki nowoczesnym urządzeniom będą mogli każdej chwili wezwać pomoc, czy porozmawiać z teleopiekunem. „Bezpiecznie we własnym domu - us... Czytaj dalej »
Pijany i bez prawa jazdy swoją podróż zakończył na słupie
13.07.2017
Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 26– letni kierowca opla corsy, który swoją podróż zakończył na przydrożnym słupie. Nie dość, że jechał pijany, to jeszcze bez prawa jazdy. We wtorek przed północą policjanci z myszkow... Czytaj dalej »
Wkręt-Met LKPS Borowno zamknął skład. Cztery nowe nazwiska w zespole
13.07.2017
Drugoligowiec z Borowna solidnie przygotowuje się do kolejnego sezonu. Zespół ma nowego sponsora strategicznego, którym została firma Wkręt-Met, do drużyny dołączyło również czterech zawodników, którzy wcześniej grali n... Czytaj dalej »
Bezpłatne badania płuc
13.07.2017
17 lipca na Placu Walecznych 1 (przy aptece w Dźbowie)  częstochowianie będą mieli możliwość bezpłatnego badania płuc . Spirobus będzie tam dostępny od 10.00 do 16.30. Na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłat... Czytaj dalej »
Jasne, że własna firma!
12.07.2017
Aż 80 osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń, doradztwa i wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dzięki nowemu projektowi "Jasne, że własna firma". Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 lipca. Celem projektu organizowanego prz... Czytaj dalej »
Odpowie przed sądem za kradzież drewna
12.07.2017
Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi Gminy Mykanów, który w połowie maja bieżącego roku, dwukrotnie dokonał kradzieży drewna w miejscowości Rywaczki na szkodę Nadleśnictwa Kłobuck. Łączn... Czytaj dalej »
Złodziej ukrył się w toalecie
12.07.2017
W ręce częstochowskiej policji wpadł 20-latek, który podejrzany jest o dokonanie kradzieży w jednym z punktów gastronomicznych w centrum miasta. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna ukrył się w toalecie i zaczekał do zamknięcia lo... Czytaj dalej »
Startuje miejski konkurs "Najładniej ukwiecony balkon"
12.07.2017
Do 11 sierpnia można zgłaszać się do kolejnej edycji miejskiego konkursu „Najładniej ukwiecony balkon”. Na właścicieli najładniej udekorowanych balkonów czekają nagrody pieniężne. Konkurs adresowany jest do właścicieli ukwieconych balk... Czytaj dalej »
Wjechał samochodem w pielgrzymów. Właśnie usłyszał zarzuty
11.07.2017
Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie, akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu Tadeuszowi K., dotyczący sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym w trakcie przemarszu pielgrzymki. W wyniku wypadku obrażeń doznało 15 ... Czytaj dalej »
9 miejsc na podium zawodników Vicking Nordic Team Częstochowa
11.07.2017
W piątych eliminacjach Pucharu Polski Nordic Walking 2017 rozegranych w Polanicy Zdrój reprezentanci częstochowskiej drużyny Viking Nordic Team wywalczyli dziewięć miejsc na podium. W Parku Zdrojowym, wśród kilkuset zawodników i wiel... Czytaj dalej »
Częstochowa kolejny raz pyta o środki na reformę edukacji
11.07.2017
Prezydent Częstochowy zwrócił się do Minister Edukacji Narodowej z wnioskiem o środki finansowe umożliwiające dostosowanie częstochowskich szkół do skutków reformy oświatowej. Miastu potrzeba około 8 mln na to, by przekształcić praco... Czytaj dalej »
Siekierą zaatakował własnego ojca
11.07.2017
Dwa miesiące w areszcie spędzi 57-latek, podejrzany o znęcanie się nad swoim 81-letnim ojcem. Policjanci z komisariatu III ustalili, że mężczyzna, podczas jednej z awantur, zaatakował starszego mężczyznę siekierą. Na szczęście cios trafił w rękę pokrzywd... Czytaj dalej »
Bilety MPK za złotówkę!
11.07.2017
Częstochowianie mogą nabyć kilkadziesiąt tysięcy biletów MPK za złotówkę. Wystarczy, że zakupią je przy pomocy aplikacji na telefon. Celem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia i zachęcanie do korzystania z nowoczesnych rozwiązań pł... Czytaj dalej »
Atak nożownika w Częstochowie
09.07.2017
Na ulicy Krakowskiej w Częstochowie doszło do tragicznego zdarzenia. 63-letni mężczyzna został kilkakrotnie pchnięty nożem, w wyniku czego zmarł. Podejrzewany o dokonanie ataku 28-latek został zatrzymany kilka przecznic dalej, po krótkim pościgu, ... Czytaj dalej »
XXVI Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja - informacje organizacyjne
07.07.2017
W najbliższy weekend na Jasną Górę zawitają słuchacze Radia Maryja. W tym roku będzie to już XXVI Pielgrzymka, która przyciąga tysiące wiernych z całej Polski. Pielgrzymi powinni wcześniej zapoznać się z planem zabezpieczenia Pielgrzymk... Czytaj dalej »
Pogoda: Dzisiaj burze z gradem!
07.07.2017
Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed wystąpieniem burz z gradem. Zjawisko prognozowane jest na dzień dzisiejszy, od godziny 14.00. Dzisiaj w województwie śląskim spodziewać możemy się burz z opadami... Czytaj dalej »
Zwłoki mężczyzny w Warcie!
07.07.2017
Wczoraj tuż przed godziną 15.00 częstochowskie służby otrzymały zgłoszenie dotyczące leżących na brzegu Warty, na Wyczerpach zwłok mężczyzny. Policja ustala obecnie jego tożsamość i przyczyny śmierci. - Na zwłoki natrafił przypadkowy świadek, kt&oacut... Czytaj dalej »
Nieuczciwy przewoźnik zatrzymany...
06.07.2017
Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o oszustwa. Posługujący się fałszywym paszportem mężczyzna, miał pokwitować odbiór artykułów dziecięcych o wartości pr... Czytaj dalej »
Festiwal Retro już w sobotę!
06.07.2017
Dariusz Kordek, Moussu T E Lei Jovents, Wieczór z Antonim Fertnerem i Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpią podczas czwartego Festiwalu Retro, który odbędzie się w najbliższą sobotę na Placu Biegańskiego. Główną atrakcją tegoro... Czytaj dalej »
Dwie częstochowskie szkoły z nowymi boiskami
05.07.2017
Wakacje to idealny czas na modernizacje i remonty placówek szkolnych. Właśnie rozpoczęła się budowa dwóch nowych boisk wielofunkcyjnych, natomiast przy Szkole Podstawowej nr 39 i nr 1 zostały one już oddane do użytku. W ostatnich latach pow... Czytaj dalej »
Pieniążek na mecie ekstremalnego Rajdu Polski
05.07.2017
Cztery dni rywalizacji przyciągnęły na Mazury tysiące kibiców i najlepszych kierowców rajdowych świata. Z ekstremalnymi warunkami Rajdu Polski zmierzyli się także Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur jadący Peugeotem 208 T16. Tegoroczna edyc... Czytaj dalej »
Wczoraj ruszył lipcowy wywóz śmieci na terenie Częstochowy
05.07.2017
Wczoraj  po południu ruszył ponownie odbiór odpadów w Częstochowie. W związku z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej Miasto udzieliło zamówienia z wolnej ręki, firmie Remondis sp. z o.o. Jak informuje Urząd Miasta, orzeczenie KIO ... Czytaj dalej »
Chcieli wykoleić pociąg... ich głupi żart mógł zakończyć się tragedią!
05.07.2017
Myszkowska policja zatrzymała 15-latka i 16-latka, którzy na torach kolejowych w okolicy Poraja ułożyli przeszkody i chcieli wykoleić pociąg. Ich żart mógł zakończyć się tragedią, na szczęście skończyło się na uszkodzeniu lokomotywy. Zdar... Czytaj dalej »
Był tak pijany, że wypadł z kabiny traktora...
04.07.2017
Potrącone na pasach dziecko, pijany pasażer traktora, który wypadł z kabiny, dachujący samochód i sześć osób rannych - to bilans minionego weekendu na drogach powiatu lublinieckiego. Do pierwszego wypadku doszło w sobotę, 1 lipca... Czytaj dalej »
„Aleje tu się dzieje!”: Dzisiaj podróżnicze spotkanie z Tomaszem Michniewiczem
03.07.2017
Gościem poniedziałkowego spotkania podróżniczego w ramach „Aleje tu się dzieje!” będzie Tomasz Michniewicz, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Początek o 18.30 w OKF Iluzja. Michniewicz jest autorem ... Czytaj dalej »
Listonosz stanie przed sądem. Odpowie za kradzież prawie 70 tys. złotych
03.07.2017
Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko byłemu listonoszowi Cezaremu P. Mężczyzna oskarżony jest o kradzież pieniędzy w kwocie koło 68 tys. zł. Mężczyzna w przeszłości był karan... Czytaj dalej »
Sport
Sukcesy częstochowskich bokserów
Bieg godzinny na Stadionie Lekkoatletyczny
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy