logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 25.04.2018
Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla
Częstochowa od 11°C do 22°C
[10.05.2017]

Dotacje na szkolenie pracowników - kolejny unijny projekt w programie "Teraz Lepsza Praca"

Bez kategorii

W Częstochowie startuje kolejny unijny projekt, dzieki któremu zyskać mają małe i średnie przedsiębiorstwa. Na czym więc ma polegać? Przedsiębiorcy dzięki dotacjom będą mogli podnieść kwalifikacje swoich pracowników. Przeszkolonych ma zostać prawie 6,5 tys. osób.

Projekt „Centrum Usług Rozwojowych w województwie śląskim. Wsparcie na rzecz MSP i ich pracowników” wpisywał się będzie w miejski program „Teraz Lepsza Praca”. Realizowany będzie do końca kwietnia 2022 roku, a objęty ma nim zostać sektor małych i średnich przedsiębiorstw stawiających na rozwój i podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Idealnie więc współgra on z innymi miejskimi programami, które zakładają rozwój i zapewnienie wysokiej jakości zatrudnienia dla częstochowskich pracowników. Agencja Rozwoju Regionalnego jako lider projektu będzie go realizować z trzema partnerami w województwie.  

Nowy projekt wspiera przedsiębiorstwa wysokiego wzrostu oraz usługi rozwojowe mające na celu wsparcie pracowników w zakresie zdobywania, potwierdzania bądź doskonalenia kwalifikacji. Z planowanych działań skorzystają nie tylko szeregowi pracownicy (w tym po 50. roku życia oraz mający stosunkowo niskie kwalifikacje), ale także kadra menedżerska.

Punkt obsługi przedsiębiorców będzie mieścił się w częstochowskiej głównej siedzibie ARR przy alei Najświętszej Maryi Panny 24 (w tzw. „Kamienicy Kupieckiej“) i ma zostać uruchomiony już w czerwcu.

Oprócz tego ARR realizuje obecnie 2 projekty dla osób zakładających działalność gospodarczą, w ramach których przyzna 108 dotacji do łącznej wysokości ok. 40 tys. zł (szczegółowe informacje o wszystkich projektach poniżej).

Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła też budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej na częstochowskich terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (strefa Skorki), w pobliżu obwodnicy i węzła zjazdowego budowanego obecnie odcinka autostrady A1. Hala będzie mieć blisko 3,2 tys. m kw. w 4 segmentach oraz zaplecze socjalno-biurowe (4 moduły po 130 m kw.). Powstaje na działce przekazanej spółce przez miasto.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.
Nowe projekty w okresie programowania 2014 - 2020

CENTRUM USŁUG ROZWOJOWYCH W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

1. W dniu 27 kwietnia br. Zarząd ARR podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. „Centrum Usług Rozwojowych w województwie śląskim. Wsparcie na rzecz MŚP i ich pracowników" wdrażanego w ramach RPO WSL 2014-2020. Umowę zawarto z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach.

2. Okres realizacji projektu: 1.04.2017 r. – 30.04.2022 r.

3. Wartość projektu wynosi 65 684 000 zł, przy czym wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznegoto 54 309 914,53 zł.

4. ARR została jednym z operatorów tzw. Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) w województwie śląskim. ARR pełni funkcję operatora w partnerstwie z 3. podmiotami: Agencją Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu, Stowarzyszeniem Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej i WYG Consulting sp. z o.o. z Warszawy.

5. Od 1 czerwca utworzone zostaną 4 punkty dystrybucji środków (dotacji) dla małych i średnich przedsiębiorstw na szkolenia i usługi doradcze: Częstochowa (siedziba ARR), Sosnowiec, Bielsko - Biała i Rybnik.

6. ARR prowadzić będzie dystrybucję środków na realizację usług rozwojowych (szkoleniowych i doradczych dla mśp) wpisanych do Bazy Usług Rozwojowych (BUR)– internetowej bazy prowadzonej w formie systemu teleinformatycznego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod adresem https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl.

7. Dystrybucja środków ma służyć dostarczaniu usług doradczych i szkoleniowych zgodnych z potrzebami przedsiębiorstwa (m.in.: usług w zakresie wsparcia kapitałowego, zarządzania i prowadzenia działalności gospodarczej, budowania i rozwoju biznesu, organizacyjnych, ekonomiczno-finansowych, prawnych, marketingowych, w zakresie zarządzania strategicznego, audytów strategicznych, szkolenia z transferu i komercjalizacji wiedzy oraz ochrony własności przemysłowej) oraz wspieraniu rozwoju kwalifikacji pracowników zgodnie z potrzebami pracodawców.

8. Wsparcie jest skierowane wyłącznie do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, mających swoją jednostkę organizacyjną na obszarze województwa śląskiegooraz ich pracowników i kadry zarządzającej. Wsparcie jest koncentrowane w szczególności na następujących grupach docelowych i usługach rozwojowych:

- usługach rozwojowych mających na celu zdobycie lub potwierdzenie kwalifikacji.

- pracownikach powyżej 50. roku życia,

- pracownikach o niskich kwalifikacjach,

- przedsiębiorstwach wysokiego wzrostu.

9. Wskaźniki projektu: co najmniej 7 195 osób pracujących w 1 710 przedsiębiorstwach MŚP, w tym 720 osób w wieku 50+, 2 100 osób o niskich kwalifikacjach, w województwie śląskim.

10. Wysokość dofinansowania usług szkoleniowych i doradczych dla przedsiębiorcy wynosi maksymalnie 80% wartości danej usługi, przy czym maksymalna kwota dofinansowaniawynosi100 000 zł, o jaką może się ubiegać jedno przedsiębiorstwo. Średnia wartość jednostkowa usługi na osobę / pracownika wynosi ok. 7.000 zł.

11. Schemat postępowania w ramach PSF:

- przedsiębiorca podpisuje umowę z ARR i wybiera odpowiednią usługę z bazy usług PARP (https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl);

- ARR wylicza wysokość wkładu własnego przedsiębiorcy wymaganą dla danej usługi, który przedsiębiorca wpłaca ARR na tzw. konto przedpłacone;

- wybrana przez przedsiębiorcę firma świadcząca szkolenie/doradztwo realizuje na jego rzecz usługę i wystawia fakturę, którą przedsiębiorca przekazuje ARR;

- po weryfikacji prawidłowości wykonania usługi ARR wypłaca środki.

12. W chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A., Aleja Najświętszej Maryi Panny 24 punktu obsługi przedsiębiorców, infolinii oraz strony internetowej projektu, co planujemy na 1 czerwca 2017 r.

 

Sport
Utrudnienia w ruchu związane z Biegiem Częstochowskim
Kolejny sparing Włókniarza na SGP Arenie!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy