logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 23.02.2018
Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Częstochowa od -5°C do -2°C
[09.08.2017]

Filmy na leżaku

Informacje

 

Przed nami kolejna edycja festiwalu filmowego Leżak Fortum. Podczas plenerowej imprezy, która odbędzie się w najbliższą sobotę na Promenadzie oprócz pokazów filmów odbędzie się m.in. spotkanie z Dominiką Ostałowską. Wstęp na festiwal jest wolny.

Gość specjalny sobotniego „Leżaka", Dominika Ostałowska najbardziej znana jest z telewizyjnej roli sędziny, Marty Mostowiak z serialu „M jak miłość", w którym gra od kilkunastu lat. Ma na koncie także wiele ważnych kreacji filmowych, między innymi w „Wojaczku" Lecha Majowskiego oraz „Warszawie" Dariusza Gajewskiego.

Zaraz po spotkaniu z gwiazdą widzowie obejrzą dwie zagraniczne produkcje filmowe: komedię „Praktykant" oraz wzorowany na komiksie o tym samym tytule film akcji „Deadpool". W trakcie festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym powalczą o firmowe leżaki Fortum. Festiwal rozpoczyna się o godz. 19.00, spotkanie z Dominiką Ostałowską zaplanowano na godzinę 20.00, natomiast projekcje filmowych hitów przewidziano na godzinę 21.00.

„Praktykant"

Film z Robertem De Niro w roli głównej. Obraz w reżyserii Nancy Meyers opowiada losy Bena Whittakera, owdowiałego emeryta, który stara się odczarować nudne życie i znajduje pracę w redakcji strony internetowej poświęconej modzie. To także pozycja obowiązkowa dla miłośników Anne Hathaway, grającej ostatnio m.in. w takich produkcjach, jak „Alicja po drugiej stronie lutra", „Interstellar", czy „Mroczy Rycerz powstaje".

„Deadpool"

Nominowana do Złotego Globu ekranizacja jednego z komiksów spod szyldu Marvela. Komediowy hit nie tylko dla fanów uniwersum X-Men.

Kolejne spotkanie – w tych samych godzinach - odbędzie się 19 sierpnia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Artur Barciś - aktor teatralny i telewizyjny, występujący między innymi w „Człowieku z żelaza" Andrzeja Wajdy, „Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego czy też „Ucieczce z kina »Wolność«" Wojciecha Marczewskiego. Znany jest także z kreacji serialowych, np. Tadeusza Norka w „Miodowych Latach" i Arkadiusza Czerepacha w telewizyjnej produkcji „Ranczo".

Drugiego dnia również odbędzie się konkurs dla uczestników.

Filmy:

„Grand Budapest Hotel"

Znakomity film Wesa Andersona z Ralphem Fiennesem w roli głównej. Ten słodko-gorzki komediodramat w 2015 roku otrzymał Złoty Glob w kategorii „Najlepsza komedia lub musical", był także nominowany w 9 kategoriach do Oscara, z czego otrzymał 4 statuetki: za charakteryzację, muzykę, kostiumy i scenografię. Kto jeszcze nie widział barwnej historii ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu, powinien nadrobić zaległości.

"Body/Ciało"

Jest to polska produkcja „Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. Film nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem w kategorii za najlepszą reżyserię w trakcie 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, a także Złotym Lwem na 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Dramat, w którym zobaczymy Janusza Gajosa i Maję Ostaszewską dotyka trudnego tematu śmierci i rozstania. Pozycja obowiązkowa dla miłośników polskiego kina.

Leżak Fortum to cykliczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Fortum oraz Urząd Miasta Częstochowy. W dotychczasowych edycjach udział wzięli m.in. Lesław Żurek, Olga Bołądź, Bartłomiej Topa, Małgorzata Foremniak, a w ramach festiwalowych hitów wyświetlono takie filmy jak: „Więzień labiryntu", „Pompeje", „Panaceum" czy „O północy w Paryżu".

Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy