logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 20.02.2018
Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Częstochowa od -4°C do 1°C
[10.10.2017]

Będzie strajk w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej?

Informacje

 

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza domagają podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w wysokości 250 zł. W sobotę, 7 października rozpoczęli oni spór zbiorowy.

Negocjacje dotyczące podwyżki płac pracownikom częstochowskiego DPS-u trwają od marca. Wypracowany kompromis, czyli 250 zł dodatkowego wynagrodzenia zatwierdzone musiało zostać przez władze miasta Częstochowy, jako właściciela placówki. Do końca września jednak nie zapadła decyzja w tej sprawie, co skłoniło pracowników do działania. W tej sprawie wystosowano pismo do prezydenta, Krzysztofa Matyjaszczyka, ponadto sami zainteresowani wybierają się we wtorek, 10 października do Urzędu Miasta, by wysłuchać wyjaśnień w tej sprawie. Jeśli decyzja władz nie będzie satysfakcjonująca i nie dojdzie do porozumienia z Miastem, przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej zapowiadają referendum strajkowe, w konsekwencji którego może dojść do strajku pracowników.

Treść listu do prezydenta miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka:

W związku z brakiem decyzji w sprawie zmiany planu finansowego Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie ul. Kontkiewicza 2 umożliwiającego dokonanie, uzgodnionych z pracodawcą podwyżek płac zasadniczych o kwotę 250 zł od dnia 1 października 20017r., zwracamy się do Pana Prezydenta o bardzo pilne spotkanie celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Z ostrożności procesowej informujemy, że negocjacje wzrostu wynagrodzeń dokonane zostały zgodnie z treścią art 15 ust. 2, 3, 4, 5 Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników Domu Pomocy Społecznej, na które to Pan, jako Prezydent Miasta Częstochowy wyraził zgodę. Zgodnie z zapisami tego dokumentu negocjacje płacowe mogą odbywać się w ramach posiadanych środków finansowych na dany rok w danej jednostce. Obecna sytuacja finansowa Domu Pomocy pozwala na dokonanie uzgodnionych podwyżek, a regulacje wynagrodzeń nie wymagają dodatkowych środków z budżetu miasta. Możliwość taka potwierdzona została pisemnym stanowiskiem skarbnika Miasta Częstochowy przedstawionym przez zastępcę Prezydenta Miasta, Pana Ryszarda Stefaniaka na spotkaniu w dniu 13 kwietnia 2017r. Nadmienić należy, iż do wstępnych ustaleń w sprawie wypłacenia podwyżek płac w kwocie 250 zł od 1 października 2017r. doszło na spotkaniu z Pańskim zastępcą w dniu 15 września 2017r.

Nieuzasadnionym zatem jest brak decyzji z Pańskiej strony w sprawie zmiany planu finansowego Domu Pomocy Społecznej w zakresie zwiększenia funduszu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników. Istotnym jest, iż trwające od marca br. rozmowy prowadzone były z inicjatywy pracowników i toczyły się w rzeczowym charakterze w duchu dialogu społecznego, dlatego też traktujemy obecny stan rzeczy jako prowokację z Pańskiej strony oraz brak dobrej woli celem poprawy sytuacji finansowej pracowników DPS-su, którzy na co dzień wykonają ciężką i odpowiedzialną pracę.

W związku z powyższym, jako związek zawodowy reprezentujący pracowników podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procedury określonej w Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nie wykluczając decyzji o ogłoszeniu strajku oraz prowadzeniu akcji protestacyjnych. Mając powyższe na uwadze oczekujemy spotkania w dniu 10 października 2017r. godzin 15.00 w Urzędzie Miasta Częstochowy ul. Śląska 11/13.

Przewodniczący NSZZ Regionu Częstochowskiego, 
Tomasz Ziółkowski

 

Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy