logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 18.03.2018
Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Częstochowa od -9°C do -4°C
[08.11.2017]

Raków nie ma na pensje dla pracowników i piłkarzy...

Sport

Decyzją Miasta Częstochowy, Raków pozbawiony został dotacji w kwocie 500 tys. zł, ponadto za zachowanie kibiców i niewywiązanie się z warunków umowy zapłacić musi na rzecz magistratu dodatkowe 100 tys. zł.       

"Nie jesteśmy w stanie zgromadzić w krótkim czasie tak dużej kwoty, która pokryłaby nasze bieżące zobowiązania. Po raz pierwszy od ponad 3 lat nie będziemy w stanie wypłacić pracownikom wynagrodzeń w terminie. Sytuacja ta dotyczy nie tylko zawodników i trenerów pierwszej drużyny, ale także pracowników administracyjnych oraz pracowników Akademii Raków. Wycofanie się z umowy w negatywny sposób wpłynie również na funkcjonowanie i rozwój klubu" - przeczytać możemy na oficjalnej stronie Rakowa. 

Konflikt czerwono-niebieskich z miastem trwa od dłuższego czasu. Dotychczasowy spór toczył się jednak o fatalny stan stadionu, odstający od standardów I Ligi. Pod koniec września humory kibiców odrobinę się poprawiły. Klub dostał dotację na promocję miasta poprzez sport. Postanowienia podpisanej na początku listopada umowy dotyczyły w większości zachowania kibiców, które szeroko komentowane było po meczu z GKS-em Katowice. Miasto zastrzegło sobie natychmiastowe cofnięcie dotacji w przypadku, gdy fani Rakowa nie będą podporządkowywać się określonym w umowie zasadom.  

Naruszenia jej warunków kibice czerwono-niebieskich dopuścili się 13 października w Chorzowie, kiedy to sprowokowani przez tamtejszych pseudokibiców zdewastowali stadion, niszcząc kilkaset krzesełek. Ukarani zostali przez komisję ligi zakazem wstępu zorganizowanych grup na stadiony. Niestety w dniu, w którym na konto Rakowa miało wpłynąć 500 tys. Miasto Częstochowa ogłosiło zerwanie umowy z klubem. Za powód podano chuligańskie wybryki kibiców i niewywiązanie się z warunków określonych w umowie. Decyzja ta wywołała burzę wśród kibiców w całym kraju.  

-Jesteśmy bardzo zaskoczeni tą decyzją, tym bardziej, że Raków Częstochowa awansował do Nice 1 Ligi, gdzie odnosi kolejne sukcesy, co przekłada się również na wzmocnienie wizerunku miasta. Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że w bieżącym roku zaangażowanie władz miasta w rozwój klubu diametralnie zmalało - brzmiała dalsza część oświadczenia klubu. O ile o zaskoczeniu nie powinno być tutaj mowy, ponieważ zasady umowy były znane już wcześniej, o tyle faktycznie Raków może czuć się pokrzywdzony przez miasto, którego wsparcie z roku na rok stale maleje. Dla porównania, w 2015 roku klub otrzymał 700 tys. zł, rok później 1,5 mln a w tym roku, tuz po awansie do I ligi zaledwie 500 tysięcy, które ostatecznie nie zostało wypłacone.  Podopieczni trenera Marka Papszuna po nienajlepszym starcie sezonu, obecnie zajmują 4 miejsce w tabeli, co z pewnością stanowi doskonałą reklamę dla Częstochowy 

Niestety toczący się spór i przepychanki z miastem nie wpływają korzystnie zarówno na wizerunek Częstochowy, jak i klubu, który ogłosił w poniedziałek swoją niewypłacalność. Działanie włodarzy jest swego rodzaju wołaniem o pomoc. Upragniony awans był efektem kilkuletniej walki. Kiedy przyszedł fetowany był głośno, długo i z przytupem. Niestety pierwszoligowe aspiracje zderzyły się z rzeczywistością. Raków nie ma stadionu, pieniędzy i wsparcia ze strony miasta. Ma jednak wyniki, które w tej sytuacji same raczej się nie obronią...  

 Fot. shot-ptess.com

k.k.

Sport
AZS już jutro w finale I Ligi?
Sukces pięściarzy KS „Start"!
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy