Częstochowa od 6°C do 11°C
[13.11.2017]

Fantastyczny mecz Rakowa! Zwycięska passa podtrzymana

Sport

Trzeci mecz z rzędu wygrał wczoraj Raków Częstochowa. Podopieczni trenera Marka Papszuna zajmują nadal czwarte miejsce w tabeli, a do lidera tracą... 3 punkty.

Doskonałe spotkanie i wygrana w pięknym stylu – tak podsumować można niedzielny, wyjazdowy mecz Rakowa z Pogonią Siedlce. Częstochowianie po bramkach Huberta Tomalskiego, Piotra Malinowskiego i Przemysława Oziębały pokonali Pogoń 3:0.

Pierwszą poważną okazję bramkową mieli gospodarze w 26. minucie, jeden z zawodników Pogoni uderzał z dystansu, a Lis wypuścił piłkę z rąk. Na szczęście futbolówka powędrowała za linię końcową. Niespełna dwie minuty później przed szansą stanął Raków. Arbiter podyktował "jedenastkę", jednak strzał Figla obronił Misztal. Bramka dla czerwono-niebieskich wisiała w powietrzu. W 36 minucie, po pięknej asyscie Piotra Malinowskiego bramkę dla Rakowa zdobył Hubert Tomalski, były zawodnik Pogoni. Jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik mógł Mondek, jednak kolejny raz fantastyczną interwencją popisał się Misztal.

Po przerwie znacznie lepiej prezentowali się gospodarze, z kolejnymi sytuacjami doskonale jednak radził sobie w bramce Lis. Najlepszą sytuację na doprowadzenie do remisu Pogoń miała w 77. minucie, jednak górą był brakarz Rakowa. Tuż po tej sytuacji na boisku za Adama Czerkasa pojawił się Jose Embalo. Portugalczyk tuż po wejściu zapisał na swoim koncie asystę. Doskonale dograł do Piotra Malinowskiego, który w 83. minucie pokonał Misztala. Również dzięki jego dograniu w sytuacji sam na sam znalazł się Przemysław Oziębała, który w doliczonym czasie gry ustanowił wynik spotkania.

Kolejny mecz częstochowianie zagrają 19 listopada z Miedzią Legnica.

Pogoń Siedlce - RKS Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Pogoń Siedlce: Misztal – Świerblewski (82. Garyga), Wichtowski, Czarnecki, Ratajczak, Polkowski, Mroziński, Chyła (77. Krawczyk), Tomasiewicz, Bajdur (61. Paluchowski), Zjawiński.

RKS Raków Częstochowa: Lis - PetrasekBoatengNiewulisMondekTomalski, Sapała, Figiel (82. Łabojko), Malinowski, Wójcik (88. Oziębała), Czerkas (78. Embalo).