Częstochowa od -1°C do 1°C
[04.12.2017]

Siatkówka: udana kolejka częstochowskich pierwszoligowców!

Sport

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał we własnej hali KPS Siedlce, 3:0. W takim samym stosunku setów wygrali również akademicy, którzy na wyjeździe pokonali Olimpię Sulęcin.

Po 11. rozegranych kolejkach, w tabeli I Ligi prowadzi beniaminek, Lechia Tomaszów Mazowiecki, z 23. punktami na koncie. Zaledwie jedno "oczko" do lidera traci AZS Częstochowa (4. miejsce) a dwa, Exact Systems Norwid Częstochowa, który plasuje się na 5 miejscu.

W ostatniej kolejce Norwid podejmował drużynę, do której tracił punkt w tabeli. Spodziewaliśmy się więc wyrównanej rywalizacji. Ten mecz nas nie zawiódł. Dwa pierwsze sety toczyły się punkt za punkt i oba rozstrzygnęły się w końcówce. Pierwszego podopieczni trenera Panasa wygrali do 23, a kolejnego do 10. Najpewniej w wykonaniu częstochowian wyglądała trzecia partia, w której rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając do 17. Dzięki temu zwycięstwu Norwid odskoczył piątkowemu rywalowi na 2 punkty. W następnej kolejce częstochowianie zmierzą się z wiceliderem, Stalą Nysa, spotkanie to odbędzie się 6 grudnia w hali przy ul. Jasnogórskiej.

Bardzo szybko zakończył się natomiast pojedynek AZS-u Częstochowa, który w Sulęcinie pokonał tamtejszą Olimpię pewnie w trzech setach. Akademicy wygrali kolejno do 14, 17 i 20. Akademicy najbliższe spotkanie rozegrają w Spale, z tamtejszym SMS-em. Będzie to początek rundy rewanżowej. W pierwszym spotkaniu obu ekip, drużyna prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha we własnej hali pokonała SMS, 3:1.

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

Olimpia Sulęcin – AZS Częstochowa 0:3 (14:25, 17:25, 20:25)

k.k.

Sport
Pingpongistki Bebetto AZS AJD zakończyły I rundę ekstraklasy kobiet na 3. miejscu!