Częstochowa od -1°C do 1°C
[07.12.2017]

Wygrana AZS-u i porażka Norwida na starcie rundy rewanżowej

Sport

Wczoraj siatkarze AZS-u i Norwida rozegrali swoje pierwsze spotkania rundy rewanżowej I Ligi. Po niezwykle zaciętym meczu, akademicy pod wodzą Krzysztofa Stelmacha wygrali w Spale z tamtejszym SMS-em, 3:2. Niestety Norwid przegrał dość pewnie przed własną publicznością z aktualnym liderem, Stalą Nysa.

AZS Częstochowa był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z przedostatnim w tabeli SMS-em Spała. Gospodarze wysoko podnieśli poprzeczkę, a rywalizacja zakończyła się dopiero po tie-breaku. Już pierwszy set zwiastował nam ogromne emocje. Gra toczyła się na przewagi, częstochowianie wygrali do 25. Kolejna partia padła łupem gospodarzy, którzy wygrali do21. Takim samym rezultatem zakończył się również 3 set, tym razem jednak na korzyść podopiecznych trenera Stelmacha. Zacięty bój obie ekipy stoczyły również w 4 secie. Wygrywając do 23 gospodarze doprowadzili do wyrównania stanu meczu. W decydującej partii lepsi okazali się Częstochowianie, którzy wygrali nie bez trudu, 15:13.

Kolejne spotkanie AZS rozegra we własnej hali, w sobotę 9 grudnia. Rywalem akademików będzie Ślepsk Suwałki. Początek spotkania o 17.

Niestety przegrał Norwid. Mimo że podopieczni trenera Panasa dobrze weszli w ten mecz i utrzymywali się na minimalnym prowadzeniu (13:10), ostatecznie dzięki doskonałej grze w polu serwisowym Łukasza Owczarza, przyjezdni odrobili straty i po serii 9 punktów z rzędu odnieśli zwycięstwo w pierwszym secie, 25:16. Druga i trzecia partia przebiegała łudząco podobnie. Goście powoli wypracowywali swoją przewagę, której nie dali sobie wydrzeć wygrywając kolejno do 22 i 18. Podopieczni Piotra Łuki odnosząc pewne zwycięstwo za 3 punkty udanie zrewanżowali się za pierwsze spotkanie, kiedy to we własnej hali przegrali 1:3.

Exact System Norwid Częstochowa w najbliższą sobotę zagra na wyjeździe z TSV Sanok.

Wyniki:

SMS PZPS Spała - AZS Częstochowa 2:3 2:3 (25:27, 25:21, 21:25, 25:23, 13:15)

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS PWSZ Stal Nysa 0:3 (16:25, 22:25, 18:25)

k.k.

Sport
Pingpongistki Bebetto AZS AJD zakończyły I rundę ekstraklasy kobiet na 3. miejscu!