Częstochowa od -11°C do -8°C
[29.01.2018]

Siatkówka: Dziesiąta z rzędu wygrana akademików!

Sport

Podopieczni trenera Stelmacha po dramatycznym, pięciosetowym boju pokonali Krispol Września 3:2, odnosząc tym samym dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Teraz czas na derby Częstochowy, które już w najbliższą sobotę.

Po doskonałej serii wygranych to częstochowianie byli faworytem tego spotkania, zwłaszcza, ze w pierwszej rundzie pewnie pokonali Krispol 3:0. We wczorajszym spotkaniu rywale podnieśli bardzo wysoko poprzeczkę. Już początek meczu pokazał, że będzie to spotkanie zgoła inne niż to sprzed kilku miesięcy. Gospodarze szybko doprowadzili do prowadzenia, które utrzymali do samego końca seta. Wygrali do 21. Brak skutecznego przyjęcia skutkował słabym procentem w ataku, przez co akademicy nie byli w stanie nawiązać równej walki z rywalami. Całkiem inaczej wyglądał początek drugiej partii, w której to dominowali częstochowianie. Podopieczni trenera Stelmacha prowadzili 6:1 i wydawało się, że wreszcie zaczęli kontrolować przebieg tego spotkania. Niestety akademicy szybko roztrwonili przewagę, głownie przez proste błędy własne. Znowu do głosu doszli gospodarze, których kluczem do sukcesu w tym secie była zagrywka. Podopieczni Mariana Kardasa wygrali do 17 i prowadzili meczu już 2:0.

Łudząco podobnie do poprzedniego rozpoczął się 3 set. Akademicy prowadzili 7:2. Tutaj na szczęście podobieństwa się kończą. Tym razem częstochowianie nie dali sobie wydrzeć tej przewagi, pewnie zaczął swoje ataki kończyć Moustapha M’Baye, doskonale w polu serwisowym spisywał się Bartosz Krzysiek. Częstochowianie wygrali tę partię do 15. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa gra nerwów. Gospodarze rozpoczęli czwartą partię od dwupunktowego prowadzenia, które utrzymywali przez większą część seta. W końcówce AZS przegrywał 19:21 i 20:23. Gospodarze mieli w górze piłkę meczową, jednak to częstochowianie wygrali tę wojnę nerwów i czwartego seta do 24.

Tie-breaka znowu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 3:0. Na szczęście wysoką dyspozycję na siatce utrzymywał Bartosz Krzysiek, któremu w polu serwisowym wtórował Sławomir Bush i częstochowianie doprowadzili do wyrównania. Dalsza część decydującej partii toczyła się punkt za punkt, podobnie jak końcówka meczu, którą ostatecznie na przewagi, do 16 wygrali siatkarze AZS-u.

Teraz częstochowianie rozpoczną przygotowania do sobotniego derbowego spotkania z Norwidem, które rozegrane zostanie w Hali Częstochowa o 17.