logo twoja czestochowa.pl
Informacje z Częstochowy i okolic
Dzisiaj jest: 26.02.2018
Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Częstochowa od -11°C do -8°C
[31.01.2018]

Kolejne zmiany na Facebooku! Zobaczymy więcej wiadomości lokalnych

Informacje

Facebook to platforma, na której wielu z nas zaczyna, ale  i niestety kończy swoją przygodę z surfowaniem po Internecie. Kiedyś wręcz normą było odwiedzanie stron informacyjnych, kulturalnych, czy rozrywkowych. Teraz natomiast większość z nas ogranicza się jedynie do portalu Zuckerberga. Dlaczego? Ano dlatego, że znajdziemy tam zarówno politykę, sport, rozrywkę, ale i informacje lokalne, o których w poniższym artykule powiem więcej.

Jak grom z jasnego nieba spadła na marketerów informacja o obcięciu zasięgów reklam kierowanych do użytkowników Facebooka. Jaki to ma wpływ na nas, zwykłych Facebookowiczów? W sumie żaden. W teorii oznacza to, że powinniśmy niebawem widzieć mniej treści, które według Facebooka nie są dla nas interesujące (nawet posty stron, które polubiliśmy), w praktyce wygląda to nieco inaczej. Reklamy będą, ale kochani… będziemy na nie patrzeć jak na sztabkę złota, ponieważ Mark Zuckerberg ogłosił swego rodzaju zawody, na grubość portfeli firm tworzących kampanię. Jeśli więc content do nas dotrze, będzie niósł za sobą ogromne nakłady finansowe.

Tak wiem, wiem mało Was interesuje zasobność portfeli twórców poszczególnych kampanii reklamowych, dlatego do rzeczy. 29 stycznia pojawiło się kolejne oświadczenie twórcy Facebooka, które z pewnością tyczy się w większości zwykłych, nie komercyjnych użytkowników portalu.

Otóż w najbliższym czasie na swojej „tablicy” w pierwszej kolejności oglądać będziemy wiadomości i posty stron związanych z Waszym miejscem zamieszkania i jego okolicami. Załóżmy więc, że jeśli lubicie stronę TWOJA CZĘSTOCHOWA to wiadomości udostępniane przez nas, będą pojawiać się wcześniej, niż te udostępniane przez ogólnopolskie portale. Dlaczego tak się dzieje? Argumentowane jest to przynależnością lokalną Facebookowiczów, którzy znacznie szybciej i odważniej angażują się w życie swojej społeczności lokalnej. Działanie to pozwoli upewnić się, że czas, który spędzamy na FB nie jest stracony i wyciągamy z niego jak najwięcej. 

Co ważne, z pewnością zauważyliście, jak firmy prześcigają się w namowach, by ich posty wyświetlane były najpierw. W przypadku wprowadzenia zapowiadanych zmian, nawet jeśli klikniecie „Wyświetl jako pierwsze”, to treści będą automatycznie segregowane, by najpierw dotarły do nas te niosące informacje z miasta i okolic.

Z pewnością obetnie to zasięgi większym wydawcom, a zyskają na tym lokalne portale, jednak czy faktycznie ma to sens? Biorąc pod uwagę ciągle spadający odsetek ludzi czytających, nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Jeśli przypadkowy „Kowalski” w przypływie chwili polubił jakiś portal informacyjny, to te wiadomości „wychodzą” mu wręcz na oczy, a że czasami nawet tytuł go zainteresuje i polubi post, to Facebook uznaje, że treści go interesują i „wyrzuca” ich coraz więcej. Jeśli więc zostanie to ukrócone, czy ten sam Kowalski poszuka w wyszukiwarce wiadomości z kraju i ze świata? Może być ciężko.

Na szczęście do Polski zmiany dotrą dopiero za kilka miesięcy, a w najbliższym czasie doświadczą ich mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Mamy więc czas, by „uzbroić się” w aplikacje mobilne ulubionych stron, żeby powiadomienia zasypywały nas o każdej porze dnia i nocy, skoro i tak nie możemy się rozstać z naszymi smartfonami…

 

k.k.

 

Sport
AZS liderem po rundzie zasadniczej!
Porażka akademiczek w Sochaczewie
Więcej »
Imprezy w Częstochowie
Koncert - Stare Dobre Małżeństwo
12.02.2017
"Klimakterium 2 ..."
12.11.2016
Więcej imprez »
Ogłoszenia
[Dam prace] Spedytor Krajowy/Międzynarodowy
[Dam prace] Programista Java / Starszy Programista Java
[Dam prace] Osoba do wykładania asortymentu w Częstochowie /Merchandiser/
[Dam prace] OBSŁUGA KLIENTA W RESTAURACJI
[Sprzedam] Roznoszenie ulotek reklamowych
[Dam prace] Praca od zaraz
[Dam prace] Kierownik Restauracji - Częstochowa
[Szukam pracy] Koszenie traw, nieużytków, drzewek itp
[Sprzedam] SPRZEDAM SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI !!!
[Dam prace] Kierowca C+E w fabryce Mercedesa w Niemczech
[Dam prace] Pracownik budowlany - NIEMCY
[Dam prace] Kelner-kelnerka - NIEMCY
[Dam prace] Monter wodno - kanalizacyjny - NIEMCY
[Dam prace] praca w hotelach
[Sprzedam] Sprzątanie po zmarłym zgonie
[Sprzedam] Suknia ślubna
[Sprzedam] Wózek Tako Jumper
[Dam prace] praca w restauracji
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Nieruchomości] Zgubiono legitymacje szkolną
[Dam prace] Praca w odszkodowaniach
[Szukam pracy] Korepetycje z TPL-u Częstochowa
[Nieruchomości] Sprzedam mieszkanie
[Sprzedam] Wózek Roan Marita głeboko-spacerowy
[Sprzedam] Sprzedam baleriny włoskiej firmy Bagatt
[Dam prace] OFERTA PRACY ! Duże zarobki !
[Kupie] KUPIE stare ordery,medale
[Szukam pracy] Licencjonowany doradca zawodowy
[Oddam] Ratujemy nóżkę Rayyana
[Sprzedam] Kostka granitowa,kamień murowy. Tanio!!!
[Sprzedam] Sprzedania Xperię mini pro
[Sprzedam] Sprzedam trampki converse
[Sprzedam] Sprzedam samochód
Zdrowie
Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom
Bezpłatna kolonoskopia - przebadaj się !
Reklamy