Częstochowa od 4°C do 10°C
[30.10.2016]

Tylko jedna bramka padła w meczu Rakowa z Polonią Bytom

Zdrowie

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Polonią Bytom. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Piotr Malinowski.

Czerwono-niebiescy wynik spotkania mogli otworzyć już w pierwszych sekundach meczu, jednak minimalnie chybił Patryk Szymański. Od samego początku to podopieczni trenera Papszuna prowadzili grę. Efektem ofensywy Rakowa była bramka strzelona w 18 minucie. Doskonałe podanie Adama Mesjasza wykorzystał wtedy Piotr Malinowski. .Przyjezdni blisko wyrównania byli w 30 minucie, jednak świetna interwencja Loski po strzale z rzutu wolnego pozwoliła czerwono-niebieskim utrzymać korzystny rezultat. Do końca pierwszej połowy Polonia nie była już w stanie zagrozić bramce Rakowa. Również dyspozycja podopiecznych trenera Papszuna może dziwić. Gra toczyła się raczej w środku pola, nie sprzyjały również warunki atmosferyczne. Nad Limanowskiego zaczął padać grad, co wpłynęło na tempo tego spotkania.

Po przerwie mogliśmy oglądać nieco bardziej wyrównane widowisko. Polonia okazję na wyrównanie miała w 79. minucie i znowu po rzucie wolnym. Tym razem z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Rakowa. -To zwycięstwo dedykujemy Tomasowi Petraskowi, który prawie przez cały mecz grał z rozciętą głową. Jego zachowanie pokazuje ogromną determinację drużyny do wygrywania w każdym spotkaniu -powiedział na konferencji trener Marek Papszun. Wspomniany Petrasek mógł podwyższyć wynik spotkania w ostatnich minutach, jednak jego strzał głową obronił Michalak. Swoją szansę miał również Filip Kowalczyk, jednak uderzył w słupek.
Wynik tego spotkania może dziwić tym bardziej, że rywalem częstochowian była drużyna walcząca o utrzymanie. Liczą się jednak trzy punkty i kolejne zwycięstwo. Raków nadal, jako jedyna drużyna w lidze jest niepokonany.

Raków Częstochowa - Polonia Bytom 1:0 (Piotr Malinowski 18)
RKS Raków: Loska - Petrasek, Mesjasz, Margol, Figiel, Czerkas (84. Duriska), Malinowski (90. Zaradny), Oziębała, Siedlik (60. Kowalczyk), Góra, Szymański (68. Mazan).